Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Akcja „Bezpieczny Motocyklista” w powiecie wielickim

fot. Freepik

W niedzielę, 7 lipca, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce, we współpracy z funkcjonariuszami Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, przeprowadzili akcję „Bezpieczny Motocyklista” na terenie powiatu wielickiego.

Celem działań było zwiększenie bezpieczeństwa motocyklistów poprzez kontrolę technicznego stanu pojazdów, trzeźwości kierujących oraz prędkości.

Policjanci korzystali z oznakowanych radiowozów, motocykli oraz sprzętu do rejestrowania wykroczeń. Skupiali się na egzekwowaniu przepisów dotyczących ograniczeń prędkości, ustępowania pierwszeństwa, prawidłowego wyprzedzania, zachowania wobec pieszych oraz obowiązku jazdy w kasku ochronnym. W trakcie akcji skontrolowano 33 motocyklistów, z których jeden był nietrzeźwy.

Mimo sprzyjającej pogody, warto pamiętać, że brawura, nadmierna prędkość i brak przewidywania ryzykownych zachowań mogą prowadzić do poważnych wypadków. Policja apeluje o bezpieczną jazdę, zgodną z przepisami i dostosowaną do własnych umiejętności.

Dodaj komentarz