Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Darmowe wycieczki z przewodnikiem po Zamku Żupnym

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza w czasie wakacji do zwiedzania Zamku Żupnego, który w tym roku obchodzi 10. rocznicę wpisania na Listę UNESCO.

Zamek był siedzibą zarządu jednego z największych i najdłużej działających przedsiębiorstw na świecie, które obejmowało kopalnie soli i warzelnie w Wieliczce i Bochni. Przez setki lat należało ono do królów i miało ogromny wpływ na rozwój gospodarczy Polski.

W zamku dostępne są wystawy stałe, w tym kolekcja solniczek zaliczana do najcenniejszych na świecie i wystawa czasowa „Górnictwo i sztuka. Kolekcja porcelany Middelshulte”, która prezentuje piękne i cenne wyroby głównie pochodzące z Miśni z XVIII w.

W każdą niedzielę wakacji można skorzystać z darmowego oprowadzania przewodnika:

  • po Zamku Żupnym o godz. 11.00 i 13.00
  • po wystawie „Górnictwo i sztuka. Kolekcja porcelany Middelshulte” o godz. 12.00 i 14.00

Obowiązuje bilet wstępu do zamku.

Ilość osób w grupie ograniczona. Rejestracja na zwiedzanie z przewodnikiem odbywa się przez formularz na stronie internetowej. Do grupy można dołączyć też na miejscu gdy nie będzie kompletu osób.

Zamek jest czynny od wtorku do piątku w godzinach 9.00 – 20.00 (ostatnie wejście o godz. 19.30), w poniedziałek zamknięty, sobota wstęp bezpłatny.

Zwiedzanie Zamku Żupnego Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka obiecuje niezapomniane przeżycia, wprowadzając odwiedzających w bogatą historię solnictwa i jego głęboki wpływ na dziedzictwo kulturowe Polski. Nie przegap tej okazji, aby zwiedzić fascynujące wystawy i podziwiać niezwykłą kolekcję solniczek oraz wyjątkową porcelanę. Zaplanuj swoją wizytę już dziś i stwórz trwałe wspomnienia w tym niezwykłym obiekcie wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Więcej informacji i rejestracja dostępne na oficjalnej stronie internetowej muzeum.

Dodaj komentarz