Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Dobry występ kadetek

Bardzo dobry występ odnotowały podopieczne trenera Artura Stryszowskiego w V Turnieju Ligowym Mistrzostw Małopolski Kadetek kończącym tegoroczną rywalizację na parkietach w Małopolsce. Turniej I Ligii Kadetek odbył się w hali sportowej Gimnazjum w Wieliczce.

W pierwszym meczu spotkały się dziewczęta z Wieliczki z koleżankami z Myślenic. Po pierwszym dość łatwo wygranym secie przez wieliczanki, drugi set nabrał rumieńców, żaden zespół nie odpuszczał piłek, to z jednej strony to z drugiej były przeprowadzane świetne ataki, w obronie też trwała zacięta walka, jednak w zagrywce dziewczęta z Wieliczki miały przewagę nad rywalkami i to doprowadziło do wygrania również 2 seta. W 3 secie znowu punkt za punkt aż do końcówki seta, gdzie zawodniczki MKS MOS WIELICZKA prowadząc 22:20 popełniają błąd w zagrywce, później w ataku i ucieka set, a spotkanie kończy się w efekcie wygraną 2:1 dla Wieliczki.

W drugim meczu spotyka się SPARTA-WISŁA KRAKÓW A z DALINEM MYŚLENICE. Pierwszego seta przegrywa SPARTA napotykając na świetny blok po drugiej stronie oraz ma kłopoty z przyjęciem i obroną. W drugim secie zawodniczki z Krakowa poprawiają trochę grę, ale zawodniczki z Myślenic popełniają serię niewymuszonych błędów i przegrywają 2 seta. W 3 secie zawodniczki Klubu Dalin Myślenice grają bez żadnych kompleksów, przeprowadzają skuteczne ataki, prezentują szczelną grę w obronie co przynosi wysoką wygraną nad SPARTĄ-WISŁĄ KRAKÓW 25:16, a w całym spotkaniu DALIN MYŚLENICE wygrywa 2:1 .

W związku z tym że MKS MOS WIELICZKA ograł DALIN MYSLENICE, a DALIN MYŚLENICE ograł SPARTĘ-WISŁĘ KRAKÓW, trzeci mecz pomiędzy MKS MOS WIELICZKA a SPARTĄ ?WISŁĄ KRAKÓW zapowiadał się niezwykle emocjonująco. W pierwszym secie zawodniczki z Wieliczki mają problem z ustawieniem właściwie bloku, zagrywka też nie utrudnia jeszcze gry przeciwnikowi i set kończy się wygraną dziewcząt z Krakowa. W 2 secie podopieczne trenera Artura Stryszowskiego prezentują już zupełnie inną grę, bardzo skuteczny blok, lepsza zagrywka i bardzo dobre widzenie pola przeciwnika, wiele punktów zdobytych w pustą strefę. Jednak w środkowym fragmencie seta pojawiły się problemy z przyjęciem, na nic zdały się usilne starania trenera i różne kombinacje libero-środkowa, ucieka kilka punktów i zawodniczki MKS MOS WIELICZKA przegrywają 2 seta 21:25.

Zawodniczki MKS MOS WIELICZKA wspierane przez swojego trenera Artura Stryszowskiego poprawiają jeszcze grę obronną, są skuteczniejsze w ataku i mimo że idą punkt za punkt to gra wygląda bardzo dobrze, widać wiarę w zwycięstwo u zawodniczek z Wieliczki. Końcówka 3 seta to pokaz mistrzowski w obronie podopiecznych trenera Artura Stryszowskiego poparty doskonałym atakiem i zawodniczki MKS MOS WIELICZKA A wygrywają 25:22 ze SPARTĄ-WISŁĄ KRAKÓW A. Sędziowie udają się liczyć małe punkty, po chwili wiadomo już, że do niższej ligi spada DALIN MYŚLENICE, a Wieliczanką na rozegrane 263 punkty w 6 setach zabrakło 4 małych, aby wygrać turniej. Zawodniczki prowadzone przez trenera Artura Stryszowskiego zajmują obecnie w klasyfikacji generalnej II miejsce w Małopolskiej Lidze Piłki Siatkowej Dziewcząt kat. Kadetka, w której startuje 25 zespołów z województwa małopolskiego.

Dziewczęta MKS MOS Wieliczka uczęszczają i podnoszą swoje umiejętności na zajęciach sportowych zorganizowanych przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Wieliczce.

(Źródło: MKS MOS Wieliczka)