Gazeta Wielicka- wiadomości z powiatu wielickiego

Ferie dla Asów

Pięć dni, w każdym coś innego i ciągle uśmiechnięte twarze dzieci. Tak najkrócej można określić półkolonie zorganizowane w czasie zimowych ferii w Kampusie Wielickim. Uczestniczyło w nich 108 dzieci.

Na brak zajęć najmłodsi nie mogli narzekać, gdyż program każdego z turnusów był bardzo urozmaicony. W poniedziałek był czas na zajęcia sportowe, a w nich dominował tenis stołowy i badminton. Większość dzieci po raz pierwszy zetknęła się z tymi dyscyplinami sportu. Nic więc dziwnego, że ciężko było trafić rakietą w piłeczkę czy lotkę i przebić je za siatkę. Nikomu jednak nie brakowało determinacji i nawet po zakończeniu zajęć chęci do dalszej gry.

Wtorek był dniem ?naukowym?, w którym przedpołudnie należało do Kuźni Wiedzy. Wprawdzie przerabiane tematy były typowo szkolne, mimo to potrafiły zainteresować uczestników ferii. Z zaciekawieniem i dużym zaangażowaniem poznawali oni organizmy żyjące w wodzie czy zasady zdrowego żywienia. Popołudnie zaś spędzali na zajęciach ?Mój przyjaciel pies?, podczas których uczyli się jak należy postępować z czworonogami.

Zupełnie inny charakter miała propozycja MissFit zachęcająca do aktywności w rytmie zumby. Co ciekawe, taniec porywał nie tylko dziewczynki, ale także chłopców. Podobnie było w hali sportowej, gdzie w tym samym czasie chłopcy grali wspólnie z koleżankami w piłkę nożną. Natomiast po południu teatr, a w nim poznawanie pracy aktorów i wcielanie się w różne kreacje teatralne i filmowe.

Wszystkich, którzy odczuwali niedosyt nauki, Kuźnia Wiedzy zapraszała w czwartki do ?Klubu Odkrywcy?. Prowadzone w jego ramach zajęcia muzyczne zachwyciły dzieci. Nic dziwnego, gdyż po raz pierwszy miały one do czynienia z takimi instrumentami jak: darbuka, cajon, tank drum, tingsha, guiro, bumbum rurki i wiele innych. Najciekawsza okazała się jednak ich kontynuacja w Dziupli Muzycznej. Jej pomysłodawca Marek Bazielich wspólnie z Aliną Osuch ze Studia Dźwięków stworzyli dziecięcą orkiestrę, która nagrała utwór muzyczny do tekstu opisującego powstanie świata. Na zakończenie ferii każde dziecko otrzymało płytę CD z nagranym w Dziupli dziełem muzycznym.

Tradycyjnie już najmłodsi mogli wykazać się umiejętnościami kulinarnymi w pracowni gastronomicznej, gdzie pod okiem kucharzy Bistro Kampus przygotowywali własnoręcznie pizzę. Uczestniczyli też w ?Akademii Małego Ratownika?, w której strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wieliczce wyjaśniali zasady działania w sytuacjach zagrożenia i udzielania pierwszej pomocy. Do tego gry i zabawy, seanse filmowe. Tak wypełniony tydzień mijał bardzo szybko. Pozostawały po nim miłe wspomnienia i dyplom potwierdzający udział w Feriach dla Asów.

Kampus Wielicki

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Bądź na bieżąco!

Obserwuj nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!