Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Jakie warsztaty odbędą się w Zamku Żupnym w Wieliczce? Wydarzenie bez ograniczeń wiekowych!

fot. Muzeum Żup Krakowskich

Czy biżuteria służyła tylko do ozdoby? Czy modnie zawsze znaczy ładnie i wygodnie? Jakie trendy panowały na przestrzeni wieków w Polsce i na świecie? Na te pytania będzie można znaleźć odpowiedź na spotkaniu z cyklu „Zmaganie ze sztuką” pt. „Modne i ozdobne – biżuteria na lato”  w Zamku Żupnym w Wieliczce.

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza osoby w każdym wieku do udziału w warsztatach “Modne i ozdobne – biżuteria na lato” w ramach cyklu “Zmagania ze sztuką” 22 czerwca (sobota) 2024 r. na godzinę 10:00. Na uczestników będą czekać różne zadania, quizy, a na koniec własnoręczne wykonanie bransoletki według swojego projektu. Ograniczać będzie wyłącznie własna wyobraźnia!

Inspiracją do spotkania jest skarb archeologiczny ze zbiorów Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka, składający się z 63 elementów, w tym także ozdób: obręczy, spiralnych bransolet i zwojów. To jeden z największych skarbów epoki brązu odkrytych w Małopolsce.

Muzeum Żup Krakowskich

 

Rezerwacja: Dział Edukacji Muzeum, tel. 12 289 16 33
Cena zajęć: 15 zł/os.
50% zniżki z Wielicką Kartą Dużej Rodziny 3+, Krakowską Kartą RodzinnąKartą Dużej Rodziny, Krakowską Kartą Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem.

Dodaj komentarz