Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Kierowca BMW ukarany za driftowanie na drodze [wideo]

Kierowca 24-letniego BMW został ukarany mandatem w wysokości 5 tys. zł za swoje niebezpieczne i nieodpowiedzialne zachowanie na drodze. Incydent miał miejsce na rondzie Armii Krajowej, gdzie młody mężczyzna postanowił podriftować, wykonując “zawrotkę na ręcznym”. Jego dzikie manewry stanowiły poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

W nocy z 28 na 29 lipca, o godzinie 24, wielu mieszkańców Wieliczki skontaktowało się z Komendą Powiatową Policji, zgłaszając zakłócanie ciszy nocnej na ulicy Piłsudskiego. Kierowca BMW nie tylko naruszył spokój nocny, ale również wykorzystał teren miasta jako swój prywatny tor wyścigowy. Nagranie zdarzenia zostało opublikowane na jednym z portali internetowych przez innego uczestnika ruchu drogowego, co pozwoliło policji na zidentyfikowanie sprawcy.

Po ustaleniu tożsamości kierowcy, funkcjonariusze wylegitymowali 24-latka i dzisiaj odpowiedzialność za jego nieodpowiedzialne działania. W związku z popełnionymi wykroczeniami, które spowodowały zagrożenie w ruchu drogowym i zakłócenia ciszy nocnej, kierowca został ukarany mandatem karnym w wysokości 5 tys. złotych, a także otrzymał 10 punktów karnych na swoim koncie.

Tego rodzaju niebezpieczne i ryzykowne zachowanie na drodze jest nie do zaakceptowania i stanowi poważne zagrożenie dla wszystkich użytkowników ruchu drogowego. Policja apeluje do wszystkich kierowców o zachowanie rozwagi, ostrożności i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Jazda na ręcznym i podobne manewry są nie tylko nielegalne, ale również mogą prowadzić do tragicznych wypadków i skutków dla zdrowia i życia zarówno kierowcy, jak i innych osób na drodze. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo drogowe jest wspólną odpowiedzialnością każdego z nas, dlatego każdy powinien przestrzegać przepisów i zachowywać odpowiedzialność za swoje działania na drodze.

Apelujemy do wszystkich kierowców, aby pamiętali o swoim obowiązku dbania o bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego oraz o spokój mieszkańców w nocy. Zachęcamy do szanowania innych użytkowników dróg i przestrzegania przepisów, dzięki czemu wspólnie stworzymy bezpieczniejsze i bardziej przyjazne środowisko na drogach naszego miasta.

Dodaj komentarz