Gazeta Wielicka- wiadomości z powiatu wielickiego

Młodzież w ?Innym świecie? ? warsztaty literackie zakończone

?Projekt e-książka? ? pod takim tytułem odbywały się tegoroczne, wakacyjne warsztaty dla młodzieży. Ich wynikiem jest e-book z opowiadaniami z ?innego świata?. Zapraszamy do lektury!

Tegoroczne wakacje dla młodzieży upłynęły pod znakiem literackiej pracy twórczej. Od poniedziałku do piątku, grupa wielickiej młodzieży spotykała się w Sali na poddaszu, aby stawiać swoje pierwsze kroki w dziedzinie pisania. Cel był jeden ? stworzyć e-booka z opowiadaniami ich autorstwa.
Uczestnicy warsztatów pracowali pod czujnym okiem Moniki Małgorzaty Lis, która niedawno wydała swoją debiutancką powieść pt. ?Koniec świata? i bardzo chętnie dzieliła się swoimi doświadczeniami. Młodzi adepci pisania z uwagą i zaangażowaniem podchodzili do ćwiczeń serwowanych przez panią Monikę na rozgrzewkę. Pisali krótkie historie, uczyli się tworzyć bohatera, pracowali w parach itd. Padało wiele pytań: ?Jak zacząć pisać? Jak poprowadzić akcję? Co powinno zawierać każde dobre opowiadanie? Czy warto pisać dialogi? Jak sprawić, żeby bohater wzbudził zaufanie czytelnika??, a pani Monika dzielnie na wszystkie odpowiadała, dzięki czemu, gdy przyszedł czas na tworzenie tego właściwego tekstu, wszyscy czuli się przygotowani do podjęcia wyzwania.
?Był śmiech, były momenty kryzysowe, było spieranie się o akapity, imiona bohaterów i inne ważne sprawy. Zwłaszcza, że oprócz samego procesu twórczego uczestnicy mieli okazję podglądnąć, jak wygląda korekta i skład książki i samemu spróbować swoich sił w takiej pracy? ? pisze pani Monika we wstępie do stworzonego przez uczestników zbioru opowiadań pt. ?Inny Świat?.
Efekt tygodniowej pracy uczestników z dumą przedstawiamy poniżej, jednocześnie serdecznie dziękując za czas, chęci, kreatywność i zaangażowanie zarówno wspaniałej prowadzącej ? Moniki Małgorzaty Lis, jak i wszystkich uczestników: Alicji P., Magdy, Emilii, Alicji B., Pauliny, Poli, Igi i Jakuba.

Tych, którzy również chcieliby popracować nad swoim warsztatem, a z różnych przyczyn nie mogli wziąć udziału w wakacyjnych spotkaniach, już teraz zapraszamy na edycję jesienną. Więcej informacji tuż po wakacjach.

wakacje

Biblioteka Publiczna w Wieliczce

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Bądź na bieżąco!

Obserwuj nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!