Gazeta Wielicka- wiadomości z powiatu wielickiego

Nauczyciel Muzyki 2016

Kinga Nurkowska, nauczycielka muzyki z Sygneczowa k/Wieliczki zakwalifikowała się do finału ogólnopolskiego konkursu Nauczyciel Muzyki 2016. Gratulujemy! Wręczenie nagród odbędzie się 8 kwietnia 2017 roku o godzinie 17:00 w Muzeum Chopina w Warszawie. Transmisja z wydarzenia będzie dostępna w internecie.

Pani Kinga Nurkowska znalazła się wśród 10 kandydatów nominowanych do tytułu Nauczyciel Muzyki 2016 w drugiej edycji ogólnopolskiego konkursu zorganizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Edukacji i Animacji Muzycznej. Na Panią Kingę można głosować w plebiscycie internetowym na stronie www.pseiam.pl do godziny 20.00 w dniu 7 kwietnia 2017.

Finał konkursu, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się 8 kwietnia w Muzeum Chopina w Warszawie. Gala konkursowa poprzedzona będzie jednodniową Muzyczną EduAkcją Warszawy pod hasłem GRAJMY W SZKOLE www.grajmywszkole.pl, związaną z międzyśrodowiskową akcją pod tym samym tytułem.

Transmisja internetowa z Gali wręczenia nagród odbędzie się na kanale YouTube- wejście ze strony www.pseiam.pl lub pod linkiem: https://youtu.be/0CvNFPAT0Bc. Wydarzenie jest już otwarte, transmisja zacznie się 8 kwietnia 2017 o 17:00.

Pani Kinga Nurkowska jest nauczycielką muzyki, wokalistką, skrzypaczką, aktorka, autorką tekstów i muzyki oraz scenariuszy i piosenek do przedstawień teatralnych. Prowadzone przez nią zajęcia cechuje niezwykła ekspresja oraz twórcza, inspirująca atmosfera. Prowadzi szereg zajęć pozalekcyjnych. Kierowane przez nią chór szkolny oraz sekcja wokalno-teatralna odnoszą sukcesy także poza szkołą. W swojej pracy pedagogicznej chętnie sięga po grę na instrumentach oraz śpiew, jest także autorką piosenek o charakterze edukacyjnym, ułatwiającym uczniom przyswajanie poszczególnych zagadnień muzycznych – które uczniowie chętnie śpiewają nawet poza zajęciami. W ramach lekcji prowadzi także cykliczne spotkania o charakterze warsztatowym z krakowskimi twórcami – dyrygentami, wokalistami, kompozytorami. Spektakle teatralne, które tworzy wraz z uczniami zdobyły m.in. II Nagrodę na Gminnym Przeglądzie Teatrzyków Dziecięcych “Teatr i my” w Wieliczce w roku 2015 oraz dwie I Nagrody na tym samym Przeglądzie w roku następnym. Jej pasja do muzyki udziela się zarówno uczniom, ich rodzicom, jak i innym pracownikom szkoły.

nm_2016_banner

Konkurs Nauczyciel Muzyki 2016 jest kampanią Polskiego Stowarzyszenia Edukacji i Animacji Muzycznej i zaprzyjaźnionych z nim organizacji i instytucji muzycznych na rzecz dobrej edukacji muzycznej w Polsce. Chcemy poznać i nagrodzić najlepszych nauczycieli muzyki, charyzmatycznych przewodników i opiekunów muzycznych, ludzi, którzy potrafią zaszczepić miłość do muzyki, ciekawie i efektywnie jej uczyć. Uczestnikami konkursu mogą być nauczyciele pracujący w oświacie, szkołach muzycznych, a także muzycy uczący, niezależnie od rodzaju muzyki dominującego w ich pracy.

Rok wcześniej tytuł Nauczyciela Muzyki 2015 otrzymała Pani Anna Korczakowska z Krakowa, a plebiscyt internetowy wygrała Pani Grażyna Maczek ze Starej Kamienicy.

Organizator: Polskie Stowarzyszenie Edukacji i Animacji Muzycznej i Fundacja Muzyka jest dla wszystkich

Partnerzy: Polska Rada Muzyczna, Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, Jeunesses Musicales Polska, Portal Muzykoteka Szkolna, Fundacja Wszystkie Mazurki Świata, Orkiestra Sinfonia Varsovia, Stowarzyszenie Polskich Artystów Muzyków, Związek Producentów Audio Video, Fundacja Rozwoju Dzieci im. J. A. Komenskiego.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Bądź na bieżąco!

Obserwuj nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!