Gazeta Wielicka- wiadomości z powiatu wielickiego

Otwarcie Filii bibliotecznej w Węgrzcach Wielkich po remoncie?

22 marca odbyło się uroczyste otwarcie nowo wyremontowanej Filii bibliotecznej w Węgrzcach Wielkich w lokalu biblioteki

W zorganizowanym przez Powiatową i Miejską Bibliotekę w Wieliczce spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych: Zastępca Burmistrza d.s. społecznych- Pan Rafał Ślęczka, zastępca Burmistrza d.s. inwestycji- Pan Piotr Krupa, Przewodniczący Rady Miejskiej w Wieliczce-Pan Tadeusz Luraniec,  Kierownik Wydziału Kultury Turystyki i Sportu- Pani Magdalena Golonka, Radny Rady Miejskiej w Wieliczce-Pan Krzysztof Krochmal, obecna Sołtys Węgrzc Wielkich- Pani Krystyna Lesiecka, i  jej poprzedniczka ?Pani Lucyna Pieprzyca.

Oczywiście nie zabrakło Dyrektorów okolicznych szkół i przedszkoli,  przedstawicieli Grona Pedagogicznego,  przedstawicieli Rady Sołeckiej w Węgrzcach Wielkich, przewodniczącej Koła Gospodyń Wiejskich w Węgrzcach Wielkich i szanownych  Pań należących do tej organizacji, Sołtysa Grabia i Kokotowa, pracowników Ośrodka Zdrowia w Węgrzcach Wielkich, mieszkańców Węgrzc Wielkich i okolicznych miejscowości.

Jak zwykle mogliśmy liczyć na Wiernych Czytelników, którzy zechcieli uczestniczyć w uroczystości, a bez których biblioteka nie mogłaby istnieć.  Serdecznie dziękujemy!

O historii Filii bibliotecznej w Węgrzcach Wielkich i o tym jak się zmieniało  jej wnętrze, aż do chwili obecnej, opowiedziała Dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wieliczce- Pani Agata Czarnota-Bajorek. Dziękując Radzie Sołeckiej,  Sołtysowi  Węgrzc Wielkich- Krystynie Lesieckiej, jak również ich poprzednikom, mieszkańcom Węgrzc Wielkich, za  aktywne i dynamiczne działania podejmowane na rzecz Filii bibliotecznej w Węgrzcach Wielkich, a przede wszystkim za środki finansowe na wykonanie instalacji elektrycznej – mówiła

?Przez wiele lat lokal zmieniał swoje oblicze, aby sprostać wymaganiom czytelników  i mieszkańców. Jeszcze trochę zostało do zrobienia, ale dzisiaj możemy  się cieszyć wyremontowanymi wnętrzami?

Biblioteka w Węgrzcach Wielkich to piękna i nowoczesna placówka,  to nie tylko wypożyczalnia książek. To centrum życia społecznego i kulturalnego . Miejsce nauki, spotkań i rozwoju to biblioteka pełna ludzi. O tym właśnie mówiła bibliotekarka , pracownik Filii w Węgrzcach Wielkich- Ewelina Sokół.

Ciepłe i piękne podziękowania od Pani Sołtys Krystyny Lesieckiej na ręce Dyrektora PiMBP w Wieliczce- Pani Agaty Czarnoty-Bajorek, pozwalają optymistycznie spojrzeć w przyszłość, i wierzyć , że trwająca  od wielu lat naprawdę  bardzo dobra współpraca Biblioteki w Węgrzcach Wielkich z Sołectwem będzie kontynuowana.

Piękny program artystyczny w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Węgrzcach Wielkich dostarczył zebranym wiele radości dobrego humoru.  Nie po raz pierwszy Szkoła Podstawowa dokłada swoją ?małą cegiełkę?  w organizacje różnych uroczystości w Bibliotece.

Serdecznie podziękowania dla Dyrektora Szkoły Podstawowej w Węgrzcach Wielkich- Pani Jadwigi Ptasznik i nauczycieli zaangażowanych w przygotowanie programu.

Za pyszne słodkości dziękujemy Radzie Sołeckiej i Sołtysowi  Węgrzc Wielkich- Pani Krystynie Lesieckiej oraz wiernym czytelnikom- Pani Janinie Chmura i Elżbiecie Kliś.

Dziękujemy również wszystkim za ich obecność.  Zapraszamy do odwiedzania biblioteki.

[ACB/ES]

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Bądź na bieżąco!

Obserwuj nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!