Gazeta Wielicka- wiadomości z powiatu wielickiego

Półmaraton po raz trzeci

Czterystu czterdziestu czterech zawodników stanęło na linii startu 4F Półmaratonu Wielickiego. Na mecie bezkonkurencyjny okazał się Kenijczyk Kiprono Silas Too, który trasę 21,097 metrów pokonał w czasie 01:06:53. Było to o trzy minuty szybciej przed jego klubowym kolegą Kipruto Moses Kibire, który jako drugi zameldował się na mecie.

Kolejne dwa miejsca w klasyfikacji generalnej należały do Polaków: Damiana Roszko z klubu 4f Running Team (01:09:56) oraz Adama Czerwińskiego z UKS Lider Siercza (01:09:59). Wśród kobiet najlepsza okazała się Olena Burkowska z Ukrainy z czasem 01:16:47. Po niej Kenijki: Agnes Chebet (01:18:15) i Betty Chepleting (01:19:47). Najlepszymi biegaczami z powiatu wielickiego zostali: Damian Czerczak Agnieszka Bydoń z klubu Niepołomice Biegają.

4F Półmaraton Wielicki cieszy się dobrą opinią wśród zawodników. ? Trasa uznawana jest za ciekawą, ale trudną. Prowadzi albo pod górkę albo z górki. Ludzie nie przyjeżdżają tutaj, żeby być rekordy szybkości, co najwyżej życiowe ? twierdzą znawcy tematu.

Nagrody zwycięzcom wręczyli: starosta wielicki Jacek Juszkiewicz, wicestarosta Łukasz Sadkiewicz oraz członek Zarządu Powiatu Wielickiego Roman Wcisło, reprezentujący Powiat Wielicki, który był organizatorem biegu. Ze strony sponsora tytularnego OTCF właściciela marki 4F Kamila Szmyt. Z kolei Akademicki Związek Sportowy reprezentował Lech Pankiewicz, prezes krakowskiego AZS.

Partnerami wydarzenia byli: Coca-Cola Polska, CER Solne Miasto, Kampus Wielicki, Firma Elsta, Piekarnia Pieprzyca z Podłęża, Spółdzielnia Mieszkaniowa w Wieliczce, FHU. Biurotex Wieliczka, Małopolski Bank Spółdzielczy w Wieliczce.

Źródło: Powiat Wielicki, tekst BP. Fot. FB Półmaraton Wielicki

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Bądź na bieżąco!

Obserwuj nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!