Gazeta Wielicka- wiadomości z powiatu wielickiego

Spotkanie z Krystyną Mirek – relacja

3 marca w sali na poddaszu Wielickiej Biblioteki odbyło się spotkanie autorskie z Panią Krystyną Mirek, mamą czworga dzieci, felietonistką i coach?em, a przede wszystkim autorką pełnych ciepła i optymizmu powieści obyczajowych dla kobiet.

Spotkanie odbyło się w ramach inauguracji projektu Damska torebka, który został stworzony z myślą o kobietach i dla kobiet. Projekt jest pojemny i różnorodny – jak zawartość damskich torebek. Nie zabraknie tematów takich jak zdrowie czy uroda, ale oczywiście nie mogłoby się odbyć także bez literatury.

Pani Krystyna opowiedziała naszym czytelniczkom jak zaczęła się jej przygoda z pisaniem książek, kiedy to dobiegając czterdziestki postanowiła podążyć za marzeniami. Ciężka praca i determinacja w dążeniu do celu sprawiły, że mimo braku dużych nakładów finansowych i znajomości w branży wydawniczej udało się jej osiągnąć zamierzony cel – co dowodzi tezie, że nie ma rzeczy niemożliwych. Jak sama autorka mówiła na spotkaniu, pomysły na powieści czerpie z życia (?każda twarz to jest powieść, a niektóre kobiety to wielotomowa saga?) oraz z własnych życiowych doświadczeń i przemyśleń. Powieści same do niej ?przychodzą?, a na miejsce zamkniętych w jednej powieści bohaterów pojawiają się nowi, dla których trzeba stworzyć kolejną historię. Umiejętność otwierania drzwi do różnych światów Pani Krystyna odkryła już będąc małą dziewczynką, a pierwsza propozycja wydania książki pojawiła się ze strony profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego po przeczytaniu jej pracy magisterskiej.

Na pytanie Jak mama czwórki dzieci jest w stanie znaleźć czas na pisanie powieści? pisarka odpowiada, że musiała nauczyć się oddzielać życie prywatne od zawodowego: kiedy bawi się z dziećmi czy gotuje albo sprząta nie myśli o bohaterach swoich powieści i o nowych wątkach ich perypetii, a gdy zamyka się na poddaszu, żeby popracować skupia się tylko na tym. Podkreśliła, że wymaga to wypracowania pewnego rodzaju dyscypliny, a dużą pomocą były dla niej podręczniki o tym jak zarządzać czasem dla menagerów dużych firm.
Na pytanie Czy nie żałuje podjętej drogi? odpowiada, że to co robi daje jej ogromną radość i satysfakcje; zainteresowanie jej książkami, ich odbiór przez czytelników, listy jakie od nich dostaje są największymi nagrodami – ?to jest moja Nagroda Nobla?.

Pisarka specjalnie dla czytelników Wielickiej biblioteki przywiozła ?świeżutki? egzemplarz swojej najnowszej książki Tajemnica zamku ? już niedługo zapraszamy do jej wypożyczania!
Wśród publiczności spotkać można było Panią Agnieszkę Miśkowiec, autorkę bloga Książka Non Stop oraz Panią Monikę Małgorzatę Lis, z którą odbędzie się następne spotkanie w ramach cyklu Damska torebka.

Biblioteka Publiczna w Wieliczce

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Bądź na bieżąco!

Obserwuj nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!