Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Sushi z Krakowa w Wieliczce? To możliwe dzięki Sushi Friends!

Sushi to jedno z moich ulubionych dań. Zajada się nim również mój mąż, a rolki z pieczoną rybą to również przysmak naszego 10-letniego syna. W trakcie urlopów, bardzo często odwiedzamy przeróżne sushi bary, by sprawdzić smak podawanego tam jedzenia, dzięki czemu mamy już w swojej kolekcji pokaźną listę, a może nawet ranking polskich lokali oferujących to azjatyckie danie. Z uwagi na to, że mój mąż na co dzień pracuje w Krakowie, znamy również większość tamtejszych sushi barów.

Nowość na rynku sushi

W ubiegły piątek, mąż wrócił do domu wyraźnie podekscytowany, opowiadając o nowym sushi, które zamówił wraz z kolegami do pracy. Lokal nazywa się Sushi Friends i mieści się w Krakowie, na ulicy Klonowica 26. Opowieści o cudownym smaku i ogromnym wyborze rolek towarzyszyły mi całą sobotę, aż w końcu stwierdziłam, że w niedzielę ruszamy całą rodziną do Krakowa. I wszystko byłoby pięknie, gdyby nie fakt, że w niedzielę rano syn przypomniał sobie, że na poniedziałek musi zanieść do szkoły…makietę średniowiecznego zamku jako zadanie z historii.

Średniowieczny zamek i sushi w tle

Nagła wieść o makiecie średniowiecznego zamku całkowicie popsuła moje plany, a informacja o tym, że na wykonanie tego zadania syn miał całe 2 miesiące wprawiła mnie w chwilową wściekłość. Nic nie mogłam poradzić już, więc wyciągnęłam kartony, farby i taśmę klejącą i z bólem odłożyłam marzenia o sushi na później. Malując cegłę na ogromnym kartonie, cały czas jednak myślałam o tym, jak bardzo zjadłabym to sushi. Na szczęście podzieliłam się swoimi rozterkami z mężem, który oznajmił mi, że Sushi Friends prowadzi dosyć prężny dowóz, dlatego najlepiej zadzwonić i zapytać, czy dowiozą nam zamówienie do domu. Na początku wyśmiałam jego pomysł, bo przecież jak to? Sushi z Krakowa dowiezione do Wieliczki? Po chwili jednak głód wygrał i postanowiłam zadzwonić do lokalu. Jakież było moje zdziwienie, gdy dowiedziałam się, że za dodatkową opłatą dostanę wymarzone sushi, wprost pod drzwi mojego domu! Z tą radosną nowiną pobiegłam szybko do męża, by pomógł mi ze strony https://www.sushifriends.com.pl/menu wybrać zestaw idealny. Przyznam, że nie było to zadanie łatwe, ponieważ wybór w Sushi Friends jest naprawdę duży! Po dłuższym rozmyślaniu, postanowiliśmy zamówić aż dwa zestawy, tak by nasz ciężko pracujący nad makietą syn mógł zjeść jak najwięcej swoich ulubionych rolek oraz by mój głód surowej ryby został powstrzymany. Zamówiliśmy więc:

  • Zestaw X wybrany przez mojego syna. Są to 42 rolki za jedyne 59 zł. Zestaw zawiera futomaki tatar łosoś tempura, futomaki kurczak tempura, futomaki krewetka tempura oraz uromaki ryba maślana tempura.
  • Zestaw Y dla mnie i dla męża. Całe 60 sztuk sushi za jedyne 99 zł!. 

W zestawie znalazły się takie rolki jak tatar tuńczyk tempura, california futomak łosoś masago ryżowe, california krewetka tempura okładana łososiem opalanym, futomak dorada tempura, hosomak łosoś, hosomak awokado, nigiri łosoś oraz nigiri tuńczyk.

Sushi Friend Kraków ratuje rodzinną niedzielę

W trakcie zamawiania zostałam uprzedzona, że na sushi będę musiała poczekać około 2 godzin, co jest całkowicie zrozumiałe, z uwagi na odległość dzielącą nasz dom i lokal. Po dokładnie 2 godzinach i 6 minutach, zjawił się pan dostawca i wręczył mi pokaźną torbę z moim wymarzonym sushi. Przyznam szczerze, że z uwagi na niezwykle niską cenę jak na sushi w Krakowie, trochę obawiałam się jego smaku ale już po pierwszej rolce moje obawy całkowicie się rozpłynęły. Sushi było wyśmienite! Porównując stosunek smaku do kosztów całego zestawu, jestem w ogromnym szoku jak dobre rolki można kupić, praktycznie za cenę marketowego, bezsmakowego sushi. Mój syn miał chyba podobne zdanie do mnie, ponieważ z 42 rolek w swoim zestawie zjadł aż 28, co jest prawdziwym rekordem, który wprowadził mnie i mojego męża w niemałe zdumienie. 

Muszę przyznać, że Sushi Friends uratowało naszą rodzinną niedzielę i nie pozwoliło, by zaległa praca domowa popsuła atmosferę. Śmiało mogę stwierdzić, że lokal ten będzie jednym z moich ulubionych i już teraz zajmuje pierwsze miejsce na naszej liście barów z sushi. Gorąco polecam!

Dodaj komentarz