Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Szybka reakcja policji ratuje życie zaginionego mężczyzny

Policja Wieliczka zaginięcie
fot. wieliczka.policja.gov.pl

W nocy z 25 czerwca, mieszkanka powiatu myślenickiego zgłosiła zaginięcie swojego męża, który był w złym stanie emocjonalnym. Dzięki błyskawicznym działaniom oficerów dyżurnych z Wieliczki i Tarnowa, mężczyznę odnaleziono i uratowano przed możliwą tragedią.

25 czerwca br., tuż po północy, do Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce przyszła mieszkanka powiatu myślenickiego wraz ze swoim synem, zgłaszając zaginięcie męża. Kobieta oświadczyła, że mężowi grozi niebezpieczeństwo, bowiem w przeszłości miał próbę samobójczą i najprawdopodobniej teraz, może próbować ponownie targnąć się na swoje życie.

Za pośrednictwem jednej z aplikacji telefonicznych, oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce ustalił, że zaginiony 54-latek przebywa na terenie powiatu tarnowskiego, w rejonie jednej ze swoich posesji. Aspirant Michał Ciuruś natychmiast skontaktował się z oficerem dyżurnym Komendy Miejskiej w Tarnowie, przekazując niezbędne informacje. We wskazane miejsce błyskawicznie skierowano patrol tarnowskiej Policji wraz z załogą pogotowia, którzy namierzyli 54-latka, udzielając mu niezbędnej pomocy. Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji wielickiej i tarnowskiej służby dyżurnej udało się zapobiec tragedii.

Dodaj komentarz