Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Wieliccy policjanci pomagali 6-letniemu Stasiowi

Policja Wieliczka

16 grudnia br. funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce, wzięli udział w charytatywnym koncercie organizowanym dla 6-letniego Stasia.

U 6 -letniego Stasia, syna żołnierza 6 Brygady Powietrznodesantowej stwierdzono Zespół Rasmussena. Jest to przewlekłe, postępujące zapalenie mózgu. Chłopiec przeszedł już operację i teraz czeka go bardzo intensywna rehabilitacja. Przez niedowład połowiczy wymaga nieustannej opieki oraz terapii, co wiąże się z kosztami. Wieliccy funkcjonariusze, po otrzymaniu zaproszenia do udziału w koncercie charytatywnym nie zastanawiali się ani chwili. Zorganizowali materiały edukacyjne, sprzęt transportowy i w dniu organizowanego pikniku stawili się w Kampusie Wielickim gotowi, by przyłączyć się do tego przedsięwzięcia i pomóc Stasiowi. Policjanci opowiadali zainteresowanym dzieciom, a także dorosłym o pracy policyjnej. Najmłodszym zaprezentowano wyposażenie policyjne używane podczas codziennej służby.

Policja Wieliczka
policja.gov.pl

Atrakcją wydarzenia był gość specjalny – Szalony Batman, pokaz sprzętu wojskowego zorganizowany przez żołnierzy 6 brygady powietrznodesantowej, pokaz broni wystawiony przez Ekipę 061, a także viedobudka 360 oraz dmuchany zamek. Wszystkim, którzy dołączyli do zbiórki bardzo dziękujemy za pomoc, a Stasiowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Dodaj komentarz