Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Tenis na urlopie? Wybierz aktywny wypoczynek!

Czas wakacji można spędzić bardzo aktywnie, czerpiąc przyjemność z aktywności fizycznej. końcu odpoczynek nie musi kojarzyć się tylko i wyłącznie z leżeniem na plaży czy też korzystaniem z hotelowego SPA. Czas wakacji można spędzić bardzo aktywnie, czerpiąc przyjemność z aktywności fizycznej.

Oczywiście dla niektórych znacznie większą przyjemnością będzie odpoczynek na leżaku, zatem wszystko jest kwestią indywidualną. Jednak miłośnicy aktywnego wypoczynku oraz sportowego stylu życia nawet w czasie urlopu lubią uprawiać sport. Można zatem wybrać grę w siatkówkę plażową, grę w piłkę, kolarstwo, piesze wędrówki, ale także grę w tenisa. Jest to coraz bardziej popularna dyscyplina sportu dostępna zarówno dla profesjonalistów jak i amatorów. Tennis & Country Club Hotel to jedno z miejsc zapewniających aktywny urlop właśnie z tenisem w roli głównej. 

Elitarna gra w tenisa na urlopie

Niegdyś tenis kojarzony był głównie z bardzo ekskluzywną formą rozrywki. Najczęściej grywali w niego tylko celebryci oraz osoby o wysokim statusie społecznym. Jednak obecnie mamy do czynienia z dużą ilością kortów tenisowych, które występują w ośrodkach sportowych lecz również hotelach. Dlatego istnieje wiele miejsc przeznaczonych do uprawiania tenisa, co przełożyło się na jego większą popularność. Dzięki czemu tenis nie jest rozrywką wysokobudżetową. Jest dostępny niemalże dla każdego, kto pragnie aktywnie spędzać czas podczas urlopu. Korty powstają zarówno w otwartych parkach jak również w miejskich przestrzeniach zielonych. Odnaleźć je można także w placach przeznaczonych do aktywności fizycznej oraz hotelach. Dlatego do tenisa przystąpić może każdy, nawet osoby, które wcześniej nie miały rakiety w ręku. Dodatkowo sukcesy polskich tenisistów i tenisistek na międzynarodowych arenach również wpłynęły na większą popularność tej aktywności fizycznej na terenie Polski.

Jak tenis wpływa na samopoczucie i zdrowie?

Aktywność fizyczna oparta na w grze w tenisa posiada wiele zalet. Przede wszystkim umożliwia modelowanie sylwetki oraz zaspokaja dzienną porcję ruchu. Jednak tenis wykazuje także działanie prozdrowotne. Umożliwia poprawę wydolności płuc oraz całego układu krążenia. Dlatego skutecznie zapobiega takim chorobą jak osteoporoza, cukrzyca czy choroba wieńcowa. Jednak aktywność na korcie podczas gry w tenisa może również poprawić funkcje motoryczne, refleks i koncentrację. Dzięki aktywności fizycznej redukuje się również stres. Co więcej koncentrowanie się na grze sprawia, że uciekają nieprzyjemne myśli, przez co można zapomnieć o kłopotach oraz doraźnych problemach. Ponadto kiedy uwaga skupia się na piłce rozwijają się zdolności umysłowe. Jest to ważne nie tylko w przypadku dzieci lecz także osób dorosłych. Wówczas można wykazać się nie tylko techniką lecz także odpowiednią strategie oraz właściwie przemyślanym i ruchami. Tenis opiera się nie tylko na aktywności fizycznej, lecz także na taktyce. W czasie gry wydzielają się także hormony szczęścia, czyli endorfiny poprawiający nastrój. Tenis może poprawić zatem motywację nawet na wakacjach.

Wakacyjna gra w tenisa

Podczas wakacji mamy więcej czasu na własne przyjemności oraz rozwój pasji. Jest to zatem doskonały czas do tego, aby rozpocząć naukę gry w tenisa. Hotele połączone z kortami dają możliwość kompleksowego relaksu oraz aktywnego wypoczynku. Można skorzystać z pomocy licencjonowanych instruktorów, którzy pomogą w odpowiednim przygotowaniu logistycznym oraz w zdobyciu właściwej techniki gry. Tenis można uprawiać zarówno na osłoniętej hali jak też na korcie, przez to jest to sport całoroczny.

Dodaj komentarz