Gazeta Wielicka- wiadomości z powiatu wielickiego
Gazeta Wielicka

Ameryka Środkowa – kobieta i wulkan

25 października 2016 roku w ramach spotkań ?Podróże małe i duże? zapraszamy do Małopolskiego Centrum Dźwięku i Słowa na spotkanie z Anitą Demianowicz, która opowie o tym, czego szukała w Ameryce Środkowej.

Pierwsza podróż do Ameryki Środkowej rozbudziła w niej nie tylko miłość do języka hiszpańskiego i tej części świata, ale też przede wszystkim do wulkanów. Druga podróż w tamte rejony obfitowała więc w niesamowite, magiczne, czasem groźne, ale też zaskakujące stożki wulkaniczne. Wulkany jednak to nie wszystko, bo to, co najistotniejsze w podróży, to kontakty z ludźmi, a tych nie brakowało. Jako że Anita Demianowicz jest podróżującą w pojedynkę kobietą, to właśnie pierwiastek kobiecy jest dla niej szczególnie ważny. Nie mogło więc zabraknąć spotkań z inspirującymi kobietami, szczególnie tymi, które nie realizują typowo kobiecego stereotypu w krajach tak silnie zakorzenionych w kulturze macho.

Anita Demianowicz to podróżniczka, reporterka i fotografka. Na co dzień współpracuje z magazynami podróżniczymi “Poznaj Świat”, “Podróże”, “Rowertour”. Prowadzi swoją stronę www.banita.travel.pl. Zwykle pół roku w roku jest w drodze. Podróżuje przede wszystkim sama, często na rowerze, najchętniej do Ameryki Środkowej. Organizuje unikalny festiwal podróżniczy TRAMPki – Spotkania Podróżujących Kobiet w Gdańsku. 19 września wyszła jej pierwsza książka ?Końca świata nie było?, w której autorka pisze o szukaniu swojej drogi w życiu podczas trwającej pięć miesięcy podróży przez kraje Ameryki Środkowej.

Spotkanie odbędzie się 25 października 2016 roku (wtorek) o godz. 19.00 w kinie Małopolskiego Centrum Dźwięku i Słowa (ul. Zamkowa 4, wejście B, Niepołomice).

Wstęp wolny!

W trakcie pokazu konkurs z nagrodami i możliwość nabycia książki prelegentki w specjalnej cenie!

banita_plakat

Źródło: MCDiS w Niepołomicach

MCDiS

Małopolskie Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach jest kompleksowym obiektem kulturalnym, edukacyjnym, rozrywkowym oraz szkoleniowym. Projekt MCDiS został powołany do życia na wniosek miasta i gminy Niepołomice, a samo centrum w szybkim czasie stało się jednym z najciekawszych miejsc turystycznych okolic Krakowa i całego województwa małopolskiego.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Bądź na bieżąco!

Obserwuj nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!