Gazeta Wielicka- wiadomości z powiatu wielickiego

Armenia ? w cieniu Araratu

10 stycznia 2017 roku w ramach spotkań ?Podróże małe i duże? zapraszamy do kina Małopolskiego Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach na pokaz o Ormianach i Armenii.

Na świętej dla Ormian górze Ararat po wielkim potopie osiadła biblijna arka – Ormianie to potomkowie legendarnego Hajka, praprawnuka Noego. Jako pierwsi na świecie ustanowili chrześcijaństwo religią państwową. Posługują się własnym alfabetem złożonym z 39 liter. Od wieków ktoś ich atakuje i podbija: Persowie, Arabowie, Turcy czy Imperium Rosyjskie. Mimo trudów historii, przeżytej rzezi dokonanej przez Imperium Osmańskie, nieustannie trwającego konfliktu o Górski Krabach czy rozproszenia diaspory po całym świecie, Ormianie są niezwykle gościnnym i otwartym narodem. Przy tym są z siebie bardzo dumni i zjednoczeni wyznają dewizę: ?Jeden Naród, Jedna Kultura?. O Ormianach opowiedzą nam Beata Rudnik-Tulej, Konrad i Mikołaj Tulejowie.

Beata Rudnik-Tulej, Konrad Tulej, Mikołaj Tulej, znana nam z poprzednich pokazów rodzinka ?z dzieckiem w plecaku?, obecnie realizuje projekt ?Piąty Kierunek?, czyli rodzinne odkrywanie świata natury i kultury (www.5kierunek.pl). Pasjonaci rodzinnego, niekomercyjnego podróżowania w poziomie i w pionie, amatorzy górskich klimatów, backpackerzy i autostopowicze. W ostatnich latach eksplorują kulturowo i górsko Kaukaz, gdzie czują się jak u siebie w domu.

Spotkanie odbędzie się 10 stycznia 2017 roku (wtorek) o godz. 19.00 w kinie Małopolskiego Centrum Dźwięku i Słowa (ul. Zamkowa 4, wejście B, Niepołomice).

Wstęp wolny!

W trakcie pokazu konkurs z nagrodami.

Armenia_plakat

MCDiS

Małopolskie Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach jest kompleksowym obiektem kulturalnym, edukacyjnym, rozrywkowym oraz szkoleniowym. Projekt MCDiS został powołany do życia na wniosek miasta i gminy Niepołomice, a samo centrum w szybkim czasie stało się jednym z najciekawszych miejsc turystycznych okolic Krakowa i całego województwa małopolskiego.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Bądź na bieżąco!

Obserwuj nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!