Gazeta Wielicka- wiadomości z powiatu wielickiego

Otwarte Drzwi Muzeum 2015

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza 22 listopada 2015 r. (niedziela) w Dniu Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich do swoich ekspozycji w Zamku Żupnym i na III poziomie kopalni soli.

W programie zwiedzanie Zamku Żupnego (900 ? 1600), warto wybrać się na spacer z przewodnikiem o godz. 1100 i 1400. Ciekawie zapowiada się prezentacja nowych nabytków, w tym solniczek, z których jedna srebrna w kształcie karety wyróżnia się oryginalną formą jakiej Muzeum jeszcze w swej kolekcji nie posiadało. Ponadto wart uwagi jest obraz namalowany przez Artura Grottgera w czasie jego pobytu w Śledziejowicach w 1855 r. W sektorze edukacyjnym dzieci będą się przygotowywać na górnicze święto na zajęciach plastycznych ? A Barbórka tuż tuż? (1000-1500).

Trasę muzeum w kopalni soli oraz wystawę czasową ? Podziemne wybuchy. Technika strzałowa w górnictwie?, po której oprowadzą autorzy można zwiedzać po wcześniejszej rezerwacji poprzez formularz zgłoszeniowy nahttp://www.muzeum.wieliczka.pl od 16 listopada do wyczerpania miejsc.

(Źródło: Powiat Wielicki)

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Bądź na bieżąco!

Obserwuj nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!