Gazeta Wielicka- wiadomości z powiatu wielickiego

Dom pod biegunem – Arktyka i Antarktyka

W ramach cyklu ?Podróże małe i duże? zapraszamy do kina Małopolskiego Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach na pokaz zdjęć i filmów z dwóch lat spędzonych pod biegunem.

Będzie to opowieść o 36-dniowym rejsie, spotkaniach z pingwinami, fokami, niedźwiedziami polarnymi i reniferami. Jak sobie radzić z niekończącymi się przez kilka miesięcy dniem i nocą polarną. Jak wygląda życie z dala od cywilizacji oraz czy pod biegunem zawsze jest biało i zimno? W jaki sposób naukowcy z Polskich Stacji Badawczych spędzają święta, Sylwestra, a także jak organizują sobie wolny czas? Na czym polega ich praca i jak się tam dostać?

O tym wszystkim opowiedzą Dagmara i Piotr Andryszczak, para krakusów, która któregoś dnia postanowiła zrobić coś niezwykłego i aplikować na wyprawę polarną. Bez żalu pożegnali się z pracą w korporacji na rzecz czegoś zupełnie nowego i oderwanego od codzienności. Jako członkowie 35. wyprawy polarnej (2012-2013) pracowali w Polskiej Stacji Polarnej w Hornsundzie na Spitsbergenie. Po powrocie i dwuletniej przerwie zostali pracownikami Polskiej Stacji Antarktycznej im. Henryka Arctowskiego na Wyspie Króla Jerzego w archipelagu Szetlandów Południowych i członkami 40. wyprawy polarnej (2015-2016). W listopadzie 2017 roku wydali książkę ?Dom pod biegunem. Gorączka (ant)arktyczna?. Więcej informacji: www.dompodbiegunem.pl.

Spotkanie odbędzie się 10 kwietnia 2018 roku (wtorek) o godz. 19.00 w kinie Małopolskiego Centrum Dźwięku i Słowa (ul. Zamkowa 4, wejście B, Niepołomice).

Wstęp wolny!

W trakcie pokazu konkurs z nagrodami. Będzie możliwość nabycia książek z autografem.

Więcej informacji: www.mcdis.pl

biegun_800.jpg

MCDiS

Małopolskie Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach jest kompleksowym obiektem kulturalnym, edukacyjnym, rozrywkowym oraz szkoleniowym. Projekt MCDiS został powołany do życia na wniosek miasta i gminy Niepołomice, a samo centrum w szybkim czasie stało się jednym z najciekawszych miejsc turystycznych okolic Krakowa i całego województwa małopolskiego.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Bądź na bieżąco!

Obserwuj nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!