Gazeta Wielicka- wiadomości z powiatu wielickiego

Etiopia – przez góry Semien i nie tylko

23 stycznia 2018 roku w ramach spotkań ?Podróże małe i duże? w Niepołomicach razem z Tomaszem Nogą wybierzemy się do Afryki, w podróż po północnej Etiopii.

Zaczniemy od zamków cesarza Fasilidesa w Gonder, potem udamy się na 6-dniowy trekking w górach Simien z wejściem w Boże Narodzenie na czwarty szczyt Afryki, Ras Dejen (Ras Dashen 4550 m n.p.m.), a następnie odwiedzimy górskie klasztory Tigraju i wykute w skałach kościoły Lalibeli. Wszystkie te urzekające miejsca dane mu było oglądać wśród gościnnych, przyjaznych ludzi i zapachu pysznej etiopskiej kawy, parzonej i podawanej z celebrą z żarzącym się kadzidłem. Na koniec Sylwester i Nowy Rok spędzimy w jednym z najbardziej fascynujących miejsc na Ziemi. Chcecie się dowiedzieć gdzie?.. Po odpowiedź zapraszamy na pokaz Tomka Nogi.

Tomasz Noga jest krakusem, absolwentem górnictwa na AGH. Zaczął wyjeżdżać w wieku 17 lat – do krajów europejskich, do azjatyckich republik byłego Związku Radzieckiego i do często odwiedzanej w tamtych czasach Turcji. Mimo wielu ciekawych miejsc na naszym kontynencie, posmakowanie kultur Bliskiego Wschodu, krajów arabskich czy Indii doprowadziło go do ?narkotycznego? uzależnienia zwanego podróżowaniem. Już 30 lat błąka się w wolnym czasie po krajach Azji oraz Ameryki Południowej i Centralnej, wędruje w Himalajach, Andach i Karakorum, a czasem trafia do takich bajkowych miejsc, jak Galapagos czy Bhutan. Wreszcie przyszedł czas na Afrykę i po podróży do Nigerii, wyjazd do kolorowej, przepięknej przyrodniczo Etiopii ustawił ją w pierwszej piątce najbardziej fascynujących pośród wszystkich krajów odwiedzonych przez niego w ciągu trzech dziesięcioleci?

Spotkanie odbędzie się 23 stycznia 2018 roku (wtorek) o godz. 19.00 w kinie Małopolskiego Centrum Dźwięku i Słowa (ul. Zamkowa 4, wejście B, Niepołomice).

Wstęp wolny!

W trakcie pokazu konkurs z nagrodami.

Więcej informacji:
http://www.mcdis.pl/podroze-male-duze-etiopia-gory-semien/
https://www.facebook.com/events/2040554562856716/

ETIOPIA_800

MCDiS

Małopolskie Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach jest kompleksowym obiektem kulturalnym, edukacyjnym, rozrywkowym oraz szkoleniowym. Projekt MCDiS został powołany do życia na wniosek miasta i gminy Niepołomice, a samo centrum w szybkim czasie stało się jednym z najciekawszych miejsc turystycznych okolic Krakowa i całego województwa małopolskiego.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Bądź na bieżąco!

Obserwuj nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!