Gazeta Wielicka- wiadomości z powiatu wielickiego

Kolędowanie w Gorzkowie dla Patryka

Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Gorzkowie, Koło Przyjaciół Gorzkowa zaprasza na wspólne kolędowanie w Szkole Podstawowej w Gorzkowie, które odbędzie się 22 stycznia 2017 roku (niedziela), o godzinie 17:30.

W programie przewidziane są jasełka w wykonaniu uczniów oraz występ dzieci z oddziału przedszkolnego. We wspólnym kolędowaniu udział weżnie chór parafialny oraz strażacy OSP Gorzków.

W trakcie kolędowania przeprowadzona zostanie zbiórka charytatywna dla 5 letniego Patryka Galia, mieszkańca Dobczyc, który od trzech lat  walczy z glejakiem – złośliwym nowotworem mózgu. Nowotwór zaatakował nerw wzrokowy. Chłopiec był już dwukrotnie operowany i nie widzi na lewe oko. Jedynie leczenie w Stanach Zjednoczonych daje 90% szans na całkowite wyleczenie i uratowanie życia Patryka. Rodzice muszą zebrać 1,2 mln zł na protonoterapię.

Patrykowi można również pomóc poprzez wpłatę na konto Fundacji “Wygrajmy siebie? nr konta: 80 1240 4650 1111 0010 7184 5718, z dopiskiem “dla Patryka”. Patrykowi można przekazać 1% swojego podatku:  wypełniając PIT za 2016 rok należy wpisać nr KRS: 0000 420 987, Cel szczegółowy : “Dla Patryka”.

Każda wpłacona złotówka przybliży Patryka do uratowania Mu życia.

Tekst i foto: Bożena Pachacz

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Bądź na bieżąco!

Obserwuj nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!