Gazeta Wielicka- wiadomości z powiatu wielickiego

Litwa, Łotwa i Estonia – Bałtyk bez tłumów

5 grudnia 2017 roku w ramach pokazów ?Podróże małe i duże? w Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach posłuchamy opowieści Kasi Pustelny-Szewczyk i Marka Szewczyka o wakacjach z dzieckiem spędzonych nad Bałtykiem, ale trochę w innej formie niż praktykuje to większość Polaków.

Litwa, Łotwa i Estonia to trzy kraje, które zachwycają. Kiedyś w składzie Związku Radzieckiego, dziś nowoczesne państwa, w których prędzej odnajdziemy klimat skandynawski niż związki z ZSSR. Poza niewątpliwie pięknymi zabytkami i przyrodą, to też dobra alternatywa na zatłoczone do granic możliwości polskie kurorty w czasie wakacji. Na spotkaniu dowiemy się szczegółów, jak tam dotrzeć i co warto zobaczyć na miejscu.

Nasi prelegenci to:

Kasia Pustelny-Szewczyk ? uzależniona od podróżowania. Z wykształcenia fizyk, zawodowo prowadzi własny butik z rękodziełem. Nie potrafi zasnąć spokojnie, jeśli nie ma kupionego biletu na kolejną podróż. Do historii przeszło hasło rzucone lata temu w pociągu, w drodze do Brukseli: ?Marku, jedźmy gdzieś!?. Ulubiony moment podróży, to otwieranie drzwi domu po powrocie z drugiego końca świata, bo – jak sama często powtarza – jest mimo wszystko domatorką i podróżuje, by się nieustająco utwierdzać w tym przekonaniu.

Marek Szewczyk ? ojciec, mąż, podróżnik, kucharz, programista i przedsiębiorca…, a z wykształcenia fizyk i astronom. W tej właśnie kolejności, bo jest przekonany, że to nie dyplomy, uczelnie i miejsca pracy definiują człowieka. Pytania o sens życia przestał zadawać, gdy w czerwcu 2012 roku pojawiła się na świecie córka Malwina, kompletna odpowiedź na wszelkie pytania egzystencjalne. Ulubiony moment podróży to chwila, gdy samolot odrywa się od ziemi, gdzieś w tyle zostają troski dnia codziennego i zaczyna się prawdziwa przygoda.

Razem są już ponad 12 lat, choć znają się od 18. Połączyły ich studia na Wydziale Fizyki UJ i wspólne pasje. Na początku podróżująca para, potem małżeństwo, a obecnie 3-osobowa rodzina. Od ponad 7 lat opisują swoje podróże na blogu Kasai.eu, starając się inspirować wszystkich do poznawania świata i siebie poprzez podróżowanie oraz udowadniając sobie i innym, że z dzieckiem też się da wyruszyć w świat.

Spotkanie odbędzie się 5 grudnia 2017 r. (wtorek) o godz. 19.00 w kinie Małopolskiego Centrum Dźwięku i Słowa (ul. Zamkowa 4, , wejście B, Niepołomice).

Wstęp wolny!

W trakcie pokazu konkurs z nagrodami.

Więcej informacji: www.mcdis.pl

LITWA_PROMOCJA

MCDiS

Małopolskie Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach jest kompleksowym obiektem kulturalnym, edukacyjnym, rozrywkowym oraz szkoleniowym. Projekt MCDiS został powołany do życia na wniosek miasta i gminy Niepołomice, a samo centrum w szybkim czasie stało się jednym z najciekawszych miejsc turystycznych okolic Krakowa i całego województwa małopolskiego.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Bądź na bieżąco!

Obserwuj nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!