Gazeta Wielicka- wiadomości z powiatu wielickiego

Tajemnicza Oceania – Spotkanie w MCDiS w Niepołomicach

Podczas kolejnego pokazu z cyklu spotkań ?Podróże małe i duże? w Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach swoje tajemnice odsłoni przed nami Oceania.

Dowiemy się, dlaczego stolica Papui jednym z najbardziej niebezpiecznych miast świata, w jaki sposób powstało ponad 800 zupełnie odrębnych od siebie języków w jednym kraju (są nadal używane!), jak przetrwa 10-osobowa rodzina, która nie generuje żadnych zysków, dlaczego głównym środkiem lokomocji pomiędzy miastami jest samolot, w co bawią się mali Papuasi, skąd brały się, jeszcze do niedawna pospolite, dzieciobójstwo, szamanizm i ludożerstwo.

Tajemnice Oceanii zgłębiała od stycznia do września zeszłego roku Michalina Kupper. Jej podróż była próbą połączenia pracy na Antypodach i wędrówki po Australii, Nowej Zelandii i Papui Nowej Gwinei. Samolotami, busami i autostopem. Dlatego opowie także o:

– polowaniu z Aborygenami na żółwie w parku narodowym oraz ich życiu w ?rezerwatach?,

– wspinaczce na Mt. Kościuszko w Australii,

– wielkanocnej wędrówce po największej piaszczystej wyspie na świecie i spotkaniu z dzikim dingo,

– surfingu bez deski na plaży,

– gorących źródłach w Nowej Zelandii zimową porą,

– gejzerach i wędrówkach z Maorysem po rodzimej ziemi pierwszych osadników,

– specyfice najlepszych imprez w Papui.

Informacje o autorce pokazu:

Michalina Kupper jest rozdarta między morzem a górami. Fanka lokalnej kuchni. Miłośniczka ulicznych historii. Nie cofa się i nie słucha bzdur. Dziwne i niebezpieczne przygody same ją znajdują. Kocha Bliski Wschód i Oceanię. Pedagog, przedsiębiorca. Prowadzi bloga: www.michalinakupper.com.

Spotkanie odbędzie się 28 lutego 2017 r. (wtorek) o godz. 19.00 w kinie Małopolskiego Centrum Dźwięku i Słowa (ul. Zamkowa 4, wejście B, Niepołomice).

Wstęp wolny!

W trakcie pokazu konkurs z nagrodami.

Więcej informacji: www.mcdis.pl

Oceania_plakat

MCDiS

Małopolskie Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach jest kompleksowym obiektem kulturalnym, edukacyjnym, rozrywkowym oraz szkoleniowym. Projekt MCDiS został powołany do życia na wniosek miasta i gminy Niepołomice, a samo centrum w szybkim czasie stało się jednym z najciekawszych miejsc turystycznych okolic Krakowa i całego województwa małopolskiego.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Bądź na bieżąco!

Obserwuj nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!