Gazeta Wielicka- wiadomości z powiatu wielickiego

ZUS zaprasza na Dzień Seniora

Zakład Ubezpieczeń Społecznych razem z Polskim Związkiem Emerytów, Rencistów i Inwalidów organizuje Dzień Seniora. Wydarzenie odbędzie się w Krakowie 16 października. Zapisy trwają.
Wiele starszych osób pada ofiarą przestępstw takich jak, oszustwa, wyłudzenia pieniędzy, nieuczciwe praktyki przedsiębiorców, przemoc, czy dyskryminacja ze względu na wiek. Dlatego Zakład Ubezpieczeń Społecznych w porozumieniu z innymi instytucjami m. in. z policją aktywnie działa
w celu podniesienia świadomości osób starszych w tym zakresie. Tegorocznym motywem przewodnim Dnia Seniora jest bezpieczeństwo i świadomość prawna osób starszych.
Z okazji Dnia Seniora zorganizowano szereg prelekcji na tematy bliskie osobom starszym. Seniorzy, dowiedzą się jak nie dać się oszukać. Policja wyjaśni najnowsze metody działania oszustów, miejski rzecznik konsumentów zwróci uwagę na kruczki prawne w umowach zawieranych w czasie pokazów. Przedstawiciel ZIKIT-u przypomni zasady bezpieczeństwa na ścieżkach rowerowych ? wylicza Monika Suder, koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji z krakowskiego ZUS.
W ramach wydarzenia przewidziano również tematy bardziej przyjemne. Siostra Anastazja, znana autorka książek kucharskich, opowie o przepisach na jesienne dni, a grupa teatralna Stowarzyszenia Lajkonik zaprezentuje spektakl teatralny ?Śpikulec? ? dodaje Monika Suder.
W czasie Dni Seniora dostępne będą stoiska informacyjne:
? Zakładu Ubezpieczeń Społecznych,
? Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
? Konwentu Bonifratrów z Krakowa,
? Wydawnictwa WAM.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy we wtorek 16 października na ul. Szlak 65 w Krakowie, do sali konferencyjnej w godzinach od 10 do 13. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy do 10 października lub do wyczerpania miejsc.
Zapisy:
? telefonicznie 12 42 46 286, 12 42 46 276 lub
? mailowo na adres: konferencjakrakow@zus.pl.

logo_ZUS_zielone.jpg

Zakład Ubezpieczeń Społecznych

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Bądź na bieżąco!

Obserwuj nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!