Gazeta Wielicka- wiadomości z powiatu wielickiego

Życie jest projektem – podróż dookoła świata

24 kwietnia 2018 roku w ramach spotkań ?Podróże małe i duże? Małopolskie Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach zaprasza na podróż dookoła świata.

Czterech mówców ? czterech uczestników projektu: Wojciech Łopaciński wraz z żoną i dwójką dzieci opowie o niezwykłym wydarzeniu. Wykładowca uniwersytecki, szkoleniowiec i doświadczony manager zrezygnował z pracy i ruszył w roczną wyprawę dookoła świata, organizując niezwykły projekt. Podczas pokazu dowiemy się, jak zorganizować, zbudżetować i zrealizować roczną wyprawę z bardzo nietypowymi uczestnikami…

Brak doświadczenia, niski budżet, ograniczony czas i maksymalne ryzyko nie przeszkodziło zespołowi rodziny Łopacińskich objechać 42 państwa na 5 kontynentach świata. Pokonali autostopem i lokalnymi autobusami ponad 114 tysięcy kilometrów, a ich dzieci przeprowadziły w szkołach na całym świecie 28 prelekcji, opowiadając swoim rówieśnikom o Polsce i Toruniu, rodzinnej miejscowości.

Podczas wyprawy wspólnie zdobyli m.in. 6-tysięczny wulkan w Boliwii i najwyższy szczyt Afryki, Kilimandżaro oraz dotarli do chilijskiej Puerto Williams, najdalej wysuniętej na południe osady świata, za co otrzymali nagrodę Prezydenta Torunia za promocję miasta i zostali nominowani do nagród Alchemika 2016 i Odkrywca 2016.

Informacje o prelegentach:
Wojciech Łopaciński, doświadczony manager, wykładowca uniwersytecki i szkoleniowiec. Zrezygnował z pracy i rzucił się w realizację ryzykownego projektu. Eliza Łopacińska, urzędniczka w UM udowodniła, że osoby pracujące za biurkiem też mogą mieć fantazję i ruszyła w roczną wyprawę dookoła świata. Wojtuś i Łucja Łopacińscy zdecydowali się zostawić kolegów, babcie oraz kota Bolusia i towarzyszyć rodzicom w odkrywaniu świata.
Więcej informacji o ich podróżach: www.lopacinskichswiat.pl

Spotkanie odbędzie się 24 kwietnia 2018 roku (wtorek) o godz. 19.00 w kinie Małopolskiego Centrum Dźwięku i Słowa (ul. Zamkowa 4, wejście B, Niepołomice).

Wstęp wolny!

W trakcie pokazu konkurs z nagrodami. Będzie możliwość nabycia książek opowiadających o podróży Łopacińskich.

Więcej informacji: www.mcdis.pl.

opacińscy_800.jpg

MCDiS

Małopolskie Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach jest kompleksowym obiektem kulturalnym, edukacyjnym, rozrywkowym oraz szkoleniowym. Projekt MCDiS został powołany do życia na wniosek miasta i gminy Niepołomice, a samo centrum w szybkim czasie stało się jednym z najciekawszych miejsc turystycznych okolic Krakowa i całego województwa małopolskiego.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Bądź na bieżąco!

Obserwuj nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!