Gazeta Wielicka- wiadomości z powiatu wielickiego

Czujniki powietrza w Niepołomicach

W piątek zamontowano pierwsze czujniki w Niepołomicach, dziś i jutro montowane będą w sołectwach, dzięki nim będziemy stale monitorować stan powietrza w naszej gminie.
Jakość powietrza w Krakowie i okolicach nie schodzi ostatnio z czołówek gazet. W sezonie jesienno-zimowym, kiedy zaczyna się ogrzewanie gospodarstw domowych, smog w naszym regionie staje się niemal codziennym faktem. Ale czy aby na pewno? Wiele osób ma wątpliwości, czy aby nie jest tylko fakt medialny. Dlatego też postanowiliśmy stale monitorować powietrze w naszej gminie ? a przede wszystkim ilość pyłów PM 10 i PM 2,5. W Niepołomicach i każdym z sołectw montujemy czujniki pyłów zawieszonych w powietrzu. W sumie będzie ich 16. Wyniki tego monitoringu dostępne są na stronie www.airly.eu. Dzięki temu można sprawdzić na bieżąco, jaki mamy stan powietrza.
Mamy nadzieję, że tym przekonamy niedowiarków, że czystość powietrza wymaga troski od każdego z nas i ma znaczenie czym ogrzewamy nasze domy, a dzięki tej świadomości i zmianie codziennych nawyków poprawimy też warunki naszego życia.
źródło: www.niepolomice.eu

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Bądź na bieżąco!

Obserwuj nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!