Gazeta Wielicka- wiadomości z powiatu wielickiego

Kolędowanie Misyjne w Koźmicach Wielkich 2017 r.

     Okres Bożego Narodzenia, to czas dzielenia się Dobrą Nowiną, ale też dobrami materialnymi   z innymi ludźmi.  Uczniowie  Szkoły Podstawowej w Koźmicach Wielkich, po raz kolejny spisali się na medal i licznie wzięli udział w akcjach na rzecz misji. Jeszcze w adwencie podzielili się zabawkami z dziećmi z Papui Nowej Gwinei. W szkolnej zbiórce zebraliśmy ponad 17 kilogramów pluszaków i innych zabawek, które wysłaliśmy do księdza Jarosława Wiśniewskiego ? polskiego misjonarza, by mógł obdarować nimi papuaskie dzieci na Święta.

     W Uroczystość Objawienia Pańskiego – 6 stycznia 2017r., jak Trzej Królowie, dzieci  z naszej szkoły oraz koźmickie przedszkolaki, stawiły się w koronach, aby w orszaku przyjść i pokłonić się Królowi. Mimo mrozu, dzieci czekały pod dzwonnicą na Księdza Proboszcza, który uroczyście, przy śpiewie kolędy, wprowadził je do kościoła. Liturgię ubogacili członkowie koła misyjnego, którzy przeczytali komentarze, czytanie, modlitwę wiernych, przynieśli symboliczne dary, a na zakończenie Mszy Św. przedstawili scenkę kolędniczą. Zachęcili  tym samym parafian do wsparcia  kolędowania misyjnego, z którego dochód przeznaczony jest w tym roku głównie na wsparcie misji w Tajlandii. Ksiądz Proboszcz prosił o ciepłe przyjęcie kolędników misyjnych i udzielił im  specjalnego błogosławieństwa.

     W teren wyruszyło 31 dzieci i 9 opiekunów, w 6 grupach kolędniczych. Świąteczny nastrój, zimowa sceneria, niska temperatura (ok -12st.) sprawiły, że mieszkańcy Koźmic Wielkich i Małych przyjmowali kolędników bardzo serdecznie i hojnie napełniali kolędnicze skarbonki. Wszyscy wpierający akcję otrzymali pamiątkowe gwiazdki. Z powodu mrozu              w tym roku kolędowaliśmy krócej, ale i tak zebraliśmy bardzo dużo, bo 3996,88zł. Przepraszamy, że nie dotarliśmy do wszystkich domów.

     Wszystkim uczniom, opiekunom, rodzinom, które przyjęły kolędników misyjnych składam ogromne wyrazy wdzięczności za otwarcie się na potrzeby naszych bliźnich i wielkie zaangażowanie w pomoc dzieciom z terenów misyjnych. Bóg zapłać!

      Do następnego Kolędowania Misyjnego!

Tekst i zdjęcia: Dorota Kabat ? katechetka, opiekunka koła misyjnego

20170106_111540

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Bądź na bieżąco!

Obserwuj nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!