Gazeta Wielicka- wiadomości z powiatu wielickiego

Kucharz reprezentacji Polski w SP w Zabierzowie Bocheńskim: ?Bądźcie bezpieczni na drodze??

W czwartek 20 października 2016 roku w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Zabierzowie Bocheńskim pojawił się wyjątkowy gość. To Tomasz Leśniak, kucharz męskiej Reprezentacji Polski w piłce nożnej, który od ponad 10 lat przygotowuje posiłki dla naszych kadrowiczów i dba o ich właściwe odżywianie.

Spotkanie z panem Leśniakiem to kolejne działanie podjęte w naszej szkole na rzecz promowania bezpieczeństwa na drodze w ramach akcji ?Odblaskowa szkoła?. Tym razem wspierała nas w tych wysiłkach osoba medialna, która chętnie angażuje się w akcje, które uczą właściwych postaw i zachowań młode pokolenie. Pan Tomasz zaznaczył, że zarówno zdrowe żywienie, jak i bezpieczeństwo na drodze wpisują się w równym stopniu we właściwy styl życia.

Dbając o swoje ?bezpieczeństwo? żywieniowe, musimy również zatroszczyć się o to, aby czuć się bezpiecznie podczas przejażdżki rowerowej czy wyjścia na wycieczkę. Zauważył, że takie poczucie zapewnią nam elementy odblaskowe. Jako kucharz reprezentacji bardzo wiele podróżuje i dostrzega jak wielkie niebezpieczeństwo stwarza brak elementów odblaskowych na wierzchniej odzieży podczas wieczornych i nocnych wyjść. Podkreślił, że dla niego i jego rodziny odblaski są obowiązkowym elementem w czasie poruszania się pieszo lub rowerem po drodze. W czasie spotkania Nasz Gość przybliżył uczniom również jak wygląda Jego praca jako kucharza kadry narodowej. Następnie członkowie Samorządu Szkolnego w kamizelkach odblaskowych wręczyli Mu symboliczną kamizelkę odblaskową oraz dyplom Honorowego Przyjaciela ?Odblaskowej Szkoły? w Zabierzowie Bocheńskim z podziękowaniami za wspaniałe spotkanie. Ponadto na Jego ręce uczniowie złożyli samodzielnie wykonane w klasach IV-VI zawieszki odblaskowe i list dla całej reprezentacji Polski w piłce nożnej z prośbą o wspólne z nami zaangażowanie w promowanie bezpieczeństwa na drodze. Na zakończenie tego niezapomnianego spotkania uczniowie mogli sobie zrobić wspólne zdjęcie z zaproszonym Gościem oraz otrzymać Jego autograf.

 

Tekst: Beata Nagięć- Maciejczyk (Nauczycielka w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Zabierzowie Bocheńskim- Koordynator akcji w szkole)

Zdjęcia: Izabela Korbut (Nauczycielka j. polskiego w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Zabierzowie Bocheńskim)

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Bądź na bieżąco!

Obserwuj nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!