Gazeta Wielicka- wiadomości z powiatu wielickiego

Niepołomice – Gmina przyjazna inwestorom

Burmistrz Roman Ptak odebrał z rąk Marszałka Województwa Małopolskiego certyfikat Niepołomice – gmina przyjazna inwestorom. 
12 stycznia w siedzibie Krakowskich Parków Technologicznych miało miejsce uroczyste spotkanie inwestorów krakowskiej specjalnej strefy ekonomicznej. Krakowska strefa podzielona jest na 32 podstrefy znajdujące się na terenie 30 gmin. Z obszaru ponad 866 hektarów dostępnych do prowadzenia inwestycji największa część znajduje się na terenie Niepołomickiej Strefy Inwestycyjnej.
Podczas uroczystości burmistrz Roman Ptak odebrał z rąk Marszałka Województwa Małopolskiego oraz prezesa Krakowskich Parków Technologicznych Wojciecha Przybylskiego certyfikat Gmina przyjazna inwestorom.
To dla nas duże wyróżnienie i docenienie ciężkiej, dwudziestopięcioletniej pracy nad tym, aby w naszej gminie przedsiębiorcom dobrze prowadziło się biznes. Ponieważ to właśnie gospodarka jest filarem rozwoju społeczeństw – powiedział burmistrz Niepołomic.
Oprócz gminy Niepołomice wyróżniono również dwie firmy działające na terenie Niepołomickiej Strefy Inwestycyjnej. To firmy Brembo Poland sp. z o.o. oraz Woodward Poland sp. z o.o. Brembo to światowy potentat produkcji tarcz hamulcowych, który otrzymał zezwolenie na prowadzenie działalności w Niepołomicach w 2013 roku.
Firma Woodward Poland zajmuje się natomiast projektowaniem, produkcją i serwisem innowacyjnych systemów sterujących dla lotnictwa i energetyki – działa w Niepołomickiej Strefie Inwestycyjnej od 2010 roku. W 2012 roku rozbudowano zakład, zwiększając powierzchnię produkcyjną oraz dwukrotnie liczbę stanowisk pracy dla inżynierów. Przedsiębiorstwo zatrudnia obecnie 600 pracowników, a jego powierzchnia wynosi ponad 13 tysięcy mkw. Niedawno zostało uhonorowane tytułem Dąb Biznesu.
Oba przedsiębiorstwa otrzymały podziękowanie za podjęcie inwestycji na terenie krakowskiej specjalnej strefy ekonomicznej oraz wniesienie znaczącego wkładu w rozwój gospodarczy województwa małopolskiego. 
Gratulujemy!
20170113-kpt
Źródło i zdjęcie: www.niepolomice.eu

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Bądź na bieżąco!

Obserwuj nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!