Gazeta Wielicka- wiadomości z powiatu wielickiego

Uczniowie z Wieliczki chcą wiedzieć więcej o ubezpieczeniach

Ponad 110 uczniów z Wieliczki wzięło udział w olimpiadzie ?Warto wiedzieć więcej
o ubezpieczeniach społecznych?. Zwycięzcy olimpiady mogą liczyć m.in. na indeks uczelni wyższej.

Rok szkolny 2016/2017 jest trzecim, w którym Zakład Ubezpieczeń Społecznych realizuje projekt edukacyjny ?Lekcje z ZUS? skierowany do uczniów liceów, techników i szkół zawodowych. U źródeł powstania projektu leży bardzo nikła świadomość Polaków w zakresie ubezpieczeń społecznych. Każda ze szkół biorących udział w projekcie ma dodatkowo możliwość wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie wiedzy ?Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych?. W tym roku szkolnym Zakład Ubezpieczeń Społecznych przekształcił konkurs w olimpiadę. Jej zwycięzcy mogą liczyć, poza nagrodami rzeczowymi, także na indeks uczelni wyższej. W tym roku szkolnym nagrodę w postaci indeksów zdecydował się przyznać Katolicki Uniwersytet Lubelski im. Jana Pawła II. Inne uczelnie wyższe z kraju będą promować uczestników olimpiady dodatkowymi punktami przy rekrutacji na studia.

W województwie małopolskim do olimpiady przystąpiło 2041 uczniów z 79 szkół. Najwięcej uczniów w całym województwie, zgłosiło się z Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wieliczce. W Olimpiadzie wzięło udział 112 uczniów z klas ekonomicznych trzecich i czwartych.

Test obejmował 20 pytań jednokrotnego wyboru, 3 osoby najlepsze wezmą udział w etapie wojewódzki, który  odbędzie się 14 marca przyszłego roku, a finał w centrali ZUS w Warszawie ? 26 kwietnia.

Anna Szaniawska
Regionalny rzecznik ZUS w województwie małopolskim

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Bądź na bieżąco!

Obserwuj nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!