Gazeta Wielicka- wiadomości z powiatu wielickiego

Zatrzymaj się na chwilę?

Dlaczego są Święta Bożego Narodzenia?  

Dlatego, żeby uczyć miłości do Pana Jezusa.

Dlatego, żeby podawać sobie ręce.

Dlatego, żeby się uśmiechać do siebie.

Dlatego, żeby sobie przebaczać.

(ksiądz Jan Twardowski)

Tymi słowami w dniu 6 stycznia br. uczniowie ZSO w Targowisku rozpoczęli jasełka bożonarodzeniowe ZATRZYMAJ SIĘ NA CHWILĘ, które były okazją do wspólnego przeżywania radości płynącej z faktu narodzenia Jezusa Chrystusa.

Pod czujnym okiem Pani Beaty Słodkiej i Pani Urszuli Nazaruk Uczniowie ZSO w Targowisku przedstawili Wigilię obchodzoną przez zamożną rodzinę, która w pogoni za pieniądzem i dostatkiem zatraciła to, co w życiu jest najcenniejsze: miłość do drugiego człowieka.

Głębokie przesłanie wigilijnej nocy zrozumiała ta rodzina, a nam wszystkim Anioł zostawił piękne przesłanie:

?Wzywam ludzi do przemiany serc. Może warto przemyśleć swoje zachowanie. Ciągle narzekasz, że masz mało pieniędzy. Mylisz się. Posiadasz ich o wiele więcej, niż niejedna wielodzietna rodzina, która liczy każdy grosz, ale mimo to jest SZCZĘŚLIWA! A ty być może jesteś bogaty, nieszczęśliwy i samotny.

Wzywam ludzi do zmiany swojego postępowania. Czy Twoje postępowanie jest właściwe? Ciągle tylko narzekasz na swój stan zdrowia. Masz wymagania i pretensje do innych. Użalasz się nad sobą. Chcesz tylko brać, nic nie dając w zamian.

Może warto byłoby dostrzec problemy innych. Często są one większe i jakoś sobie z nimi radzą. Potrafią być szczęśliwi.

Uśmiechnij się, wyjdź do ludzi. Nie odpychaj ich od siebie?.

Tradycyjny Opłatek, na który zaprosili Organizatorzy: Rada Sołecka, ZSO oraz Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Targowisko rozpoczął się od uroczystej Mszy Świętej w Kaplicy. Z Kaplicy do Domu Kultury wszyscy zebrani przeszli w pięknym Orszaku prowadzonym przez Trzech Króli, którzy rozpoczęli uroczystość.

Całość spotkania oraz występ  świąteczny nosił akcent tradycyjny,  połączony z nutką nowoczesności, co dało niesamowity efekt, najlepiej widoczny po reakcji publiczności.

Licznie zgromadzona publiczność doceniła aktorów, chór  i ich opiekunów długimi i gromkimi brawami. Uśmiechy na twarzach, wspaniała, trudna do opisania, niepowtarzalna atmosfera -to bezcenna nagroda za trud włożony w przygotowania.

Źródło i foto: www.klaj.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Bądź na bieżąco!

Obserwuj nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!