Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Zwierzę nie jest zwykłym prezentem

Są święta, ale jest jedna rzecz, jakiej nigdy nie znajdziecie na oficjalnej liście prezentów. I jest ku temu dobry powód, ponieważ zwierzęta nie są zwykłym prezentem. Dlatego właśnie firma Royal Canin, globalny lider w zakresie zdrowego żywienia zwierząt, zdradza szczegóły swojej nowej kampanii uświadamiającej, zatytułowanej ?Zwierzę nie jest zwykłym prezentem?.

Jej celem jest szerzenie świadomości oraz udzielanie porad, jak w nadchodzące święta zmienić podejście do kwestii podarowywania zwierząt. W przeciwieństwie do zabawki, gadżetu, odzieży czy biżuterii, zwierzę nie jest prezentem tylko na te święta, ale towarzyszem, który pozostanie z nami przez całe swoje życie.

?Wprowadzanie zwierzęcia do rodziny jest cudownym doświadczeniem. Mimo że ludzie podarowują je kierując się jak najlepszymi intencjami, to pośpieszne decyzje w tym zakresie mogą mieć opłakane skutki. Okazuje się, że zwierzę nie pasuje do rodziny, zostaje zwrócone, czy nawet porzucone? ? mówi Fabiano Lima, wiceprezydent globalny  ds. korporacyjnych w Royal Canin.

?Chcemy przypomnieć właścicielom zwierząt, aby nie działali w pośpiechu i porozmawiali z weterynarzem, który pomoże im podjąć mądrą decyzję co do tego, jaki pies czy kot będzie dla ich rodziny najlepszy. Skieruje ich także do najlepszych lokalnych schronisk i hodowli.? – dodaje.

Sercem inicjatywy jest nowy, 60-cio sekundowy film wideo, pokazujący osoby, które z podekscytowaniem otwierają typowe świąteczne prezenty, znajdując w nich biżuterię, odzież i sprzęt techniczny. Niespodzianka przychodzi na samym końcu, kiedy kobieta otwiera pudełko, w środku którego kryje się coś zupełnie innego, zachwycający mały psiak. Jej twarz i głos zdradzają radosne podniecenie i zdziwienie, ale to się szybko zmienia, ponieważ reaguje na psa tak, jakby był on tym samym, co przedmioty, które rozpakowywała wcześniej. Ta zadziwiająca reakcja pozwala pokazać sedno i przypomnieć nam wszystkim o tym, że o ile zwierzę może być doskonałym towarzyszem, to wymaga więcej zastanowienia i uwagi niż jakikolwiek inny prezent.

 

Filmowi towarzyszą pouczające wskazówki, które można znaleźć na .

Dodaj komentarz