Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Pogoda na majówkę 2024 w Wieliczce i okolicach

Czy wybierając się na grilla trzeba będzie pamiętać o parasolu i kurtce przeciwdeszczowej, czy jednak będziemy mogli zażyć naturalnej witaminy D w krótkim rękawku? Sprawdźmy, jaka pogoda zapowiada się na początek maja w Wieliczce i okolicach.

Czy słońce zawita do Wieliczki i okolic w czasie majówki 2024? To pytanie nurtuje wielu mieszkańców, którzy planują spędzić długi weekend na świeżym powietrzu i na terenie swojego miejsca zamieszkania. Wypady na piesze wycieczki, rowerowe eskapady czy plenerowe koncerty wymagają przyjaznej aury. Sprawdźmy, co przewiduje prognoza pogody na najbliższe dni.

Według prognoz pogody majówka 2024 w Wieliczce zapowiada się niezwykle słonecznie. Ten wyjątkowy weekend, który wypada od 1 do 5 maja, oferuje dodatkowy dzień wolny dla tych, którzy zdecydują się wziąć urlop także 2 maja.

Pierwszy dzień majówki, czyli środa, 1 maja 2024 roku, ma rozpocząć się w Wieliczce z temperaturą około 24 stopni Celsjusza. W czwartek, 2 maja, termometry pokażą około 23 stopni Celsjusza.

Pogoda ma się jednak zmienić już w piątek. 3 maja w prognozach pogody jest owiany chmurami i deszczem. Takie warunki za oknem mają się utrzymać już do niedzieli,  5 maja. Pod koniec długiego weekendu przewidywane są również burze i spadek temperatury. W sobotę, 4 maja, termometry mają pokazać 18 stopni, a w dniu następnym już tylko 14.

Początkowo majówka 2024 w Wieliczce i okolicach będzie idealną okazją na cieszenie się słońcem. Mimo prognozowanych burz, pod koniec długiego weekendu 2024, warto wykorzystać te pierwsze słoneczne dni maja na relaks i zabawę na świeżym powietrzu.

Dodaj komentarz