Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Nowy obiekt sportowy dla uczniów Szkoły Podstawowej w Trąbkach

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Trąbkach będą mieli okazję korzystać z nowego i nowoczesnego miejsca do uprawiania sportu. Wkrótce zostanie wybudowany obiekt o łącznej powierzchni 800 m2, który zastąpi obecny plac zabaw. Inwestycja ta przyniesie wiele korzyści dla lokalnej społeczności i umożliwi rozwijanie różnych dyscyplin sportowych.

Nowe wielofunkcyjne boisko zostanie zlokalizowane za remizą OSP w Trąbkach. Będzie ono miało wymiary 20 na 40 metrów i będzie wyposażone w zadaszenie w formie konstrukcji. Dzięki temu uczniowie będą mogli uprawiać takie dyscypliny, jak siatkówka, koszykówka i piłka ręczna w komfortowych warunkach, niezależnie od warunków atmosferycznych.

Obiekt sportowy będzie pełnił również funkcję lekko konstrukcyjnej sali sportowej, wyposażonej w sanitarno-szatniowe zaplecze. Ponadto, planuje się zainstalowanie strzelnicy laserowej, która umożliwi prowadzenie treningów strzeleckich na co najmniej 4 stanowiskach. Dodatkowym udogodnieniem będzie rozkładana wykładzina ochronna na płycie boiska oraz mobilna scena, które pozwolą na organizację różnych wydarzeń sportowych i kulturalnych.

Koszt budowy nowej hali sportowej szacowany jest na 3 857 142,86 złotych. Wsparcie finansowe na tę inwestycję zostanie udzielone przez Ministerstwo Turystyki i Sportu w ramach Programu “Olimpia” w wysokości 2 699,900 złotych. Dzięki temu dofinansowaniu projekt będzie mógł zostać zrealizowany w roku 2024.

Nowy obiekt sportowy w Trąbkach będzie stanowił nie tylko miejsce do uprawiania sportu przez uczniów Szkoły Podstawowej, ale również przyczyni się do poprawy jakości życia lokalnej społeczności. Będzie to miejsce, w którym młodzi ludzie będą mogli rozwijać swoje umiejętności sportowe, zdrowo się bawić i spędzać czas wolny w aktywny sposób. Budowa tej hali to krok naprzód w rozwoju sportu w Trąbkach i dowód na troskę o młode pokolenie.

Dodaj komentarz