Gazeta Wielicka- wiadomości z powiatu wielickiego

Biblioteki zyskają nowe wydawnictwa

Gmina Gdów w roku szkolnym 2015/2016 będzie realizowała program pt. „Książki naszych marzeń”. Umożliwi on m.in. zakup książek do bibliotek szkolnych w celu promocji czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

W dniu 15 października 2015 r. Gmina Gdów podpisała umowę dotyczącą realizacji Rządowego programu wspierania w 2015 r. organów prowadzących szkoły podstawowe oraz szkoły artystyczne realizujące kształcenie ogólne w zakresie szkoły podstawowej w obszarze rozwijania zainteresowań uczniów poprzez promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży – „Książki naszych marzeń”.

Program „Książki naszych marzeń” realizowany jest w roku szkolnym 2015/2016. Przede wszystkim umożliwia on zakup książek do bibliotek szkolnych w celu promocji czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz rozwijania ich kompetencji i zainteresowań czytelniczych. W ramach programu prowadzona jest współpraca bibliotek szkolnych z bibliotekami publicznymi polegająca na konsultacji zakupu nowości do bibliotek szkolnych oraz na wspólnej organizacji wydarzeń służących popularyzacji i promocji czytelnictwa.

(Źródło: Gmina Gdów)

Avatar

Gazeta Wielicka

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bądź na bieżąco!

Obserwuj nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!