Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Gdowskie Tang Soo Do

Kolejne, cenne medale wywalczyli zawodnicy Krakowskiego Centrum Taekwon-do filii Gdów. Ty razem zdobyli je podczas VII Mistrzostw Polski Tang Soo Do (koreańska sztuka walki, która stylem przypomina Taekwon-do).

W turnieju rozegranym w dniach 24 – 25 października 2015 roku w Pionkach wzięło udział 320 zawodników z całej Polski, w tym trójka reprezentantów Krakowskiego Centrum Taekwon-do filii Gdów. Panowie wystartowali w formułach semi-contact, light-contact oraz kick-light.

Bartosz  Adamek  oraz Szymona Mamoń zdobyli odpowiednio srebrny i brązowy  medal w formule light-contact. Obydwoje startowali w konkurencji kadetów w kategorii wagowej plus 66 kg. Wysoką formę na początku sezonu udowodnił Mateusz Durczok, który zdobył dwa złote medale. Najpierw zwyciężył w formule light-contact juniorów do 78 kg, a następnie nie dał szans rywalom w formule kick-light juniorów do 78kg.

Opiekę nad zawodnikami sprawował trener gdowskich zawodników Mateusz Dylawerski. Wyjazd został dofinansowany ze środków gminy Gdów.

(Źródło: Gmina Gdów)