Gazeta Wielicka- wiadomości z powiatu wielickiego

Międzynarodowe sukcesy sportowców z Gdowa

Jak co roku w listopadzie odbył się Polish Open Cup w taekwon-do w Opolu. Tym razem w imprezie uczestniczyło ponad 500 zawodników z całej Europy. Mimo ogromnej konkurencji nasi zawodnicy zdobyli aż osiem medali.

Oprócz klubów z Polski swoje reprezentacje wystawiły takie kraje jak: Czechy, Ukrainy, Mołdawia, Austria i Szkocja. Trener Mateusz Dylawerski na zawody zabrał dziewięciu zawodników trenujących na co dzień w Gdowie.

Nasi reprezentanci brylowali w kategorii młodzików zdobywając, aż osiem medali: Filip Suder srebro i brąz, Michał Podborski dwa srebra, Jan Rubinowski srebro i brąz oraz Mateusz Kucharz złoto i srebro. Młodzi zawodnicy startowali w konkurencjach technik szybkościowych, technik specjalnych oraz walkach semi-contact. Srebrny medal w kategorii juniorów walk light-contact dorzucił  Mateusz Durczok. Po dwóch zwycięskich walkach zawodnik z Gdowa uległ nieznacznie w finale reprezentantowi Czech.

W zawodach wzięli również udział Małgorzata Rubinowska, Aleksandra Kucharz, Bartosz Adamek i Szymon Mamoń. Wyjazd został dofinansowany ze środków finansowych Gminy Gdów.

(Źródło: Gmina Gdów)

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Bądź na bieżąco!

Obserwuj nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!