Gazeta Wielicka- wiadomości z powiatu wielickiego

Podarowali dzieciom uśmiech

Gimnazjaliści z Niegowici podsumowali XIV edycję akcji mikołajkowej pn. ?Podaruj dzieciom uśmiech?, podczas której obdarowali oni paczkami żywnościowymi oraz innymi upominkami rodziny swoich uczniów.

Młodzież wykazała się swoją ogromną wrażliwością i aktywnie uczestniczyła w akcji. Dzięki uczniom i nauczycielom zgromadzono ogromną ilość zabawek, artykułów spożywczych, szkolnych i ubrań. Celem całej akcji było podarowanie wielodzietnym rodzinom prezentów. Największym podziękowaniem był uśmiech na twarzach ludzi i radość dzieci.

W przedsięwzięcie zaangażowali się uczniowie ze wszystkich miejscowości. Byli oni wolontariuszami, którzy udali się do sponsorów prosząc o wsparcie. W tym roku ponad 80 darczyńców z 19 miejscowości włączyło się w pomoc.

Brygada mikołajowa w składzie; św. Mikołaj ? Szymon Sala wraz ze swoją świtą: Magdalena Halberda, Julia Szostak, Julia Klejdysz wyruszyła w drogę do rodzin gimnazjalistów. Mikołaj odwiedził m. in. Książnice, Szczytniki, Wiatowice, Krakuszowice , Pierzchów, Niewiarów, Nieznanowice, Liplas, Marszowice i Niegowić.

Łącznie zorganizowano 20 paczek z żywnością dla rodzin i 80 paczek z upominkami dla dzieci i młodzieży. A to nie wszystko. Już wkrótce ?brygada Mikołaja? wyruszy do osób samotnych również z paczkami i upominkami.

Organizatorzy akcji serdecznie dziękują wszystkim ludziom, którzy udzielili wsparcia  finansowego i rzeczowego i nie są obojętni na potrzeby innych. Nad całością akcji czuwała Pani Janina Świeży, a kierowcą dodatkowych ?sań ? na czterech kółkach? była Pani Joanna Drewniak.

(Źródło: Gmina Gdów)

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Bądź na bieżąco!

Obserwuj nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!