Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Podjęli próbę bicia rekordu Guinnessa

Łącznie ponad 50 uczniów z oddziału zerowego oraz klas I ? III z Pierzchowa wraz z rodzicami i nauczycielami wzięło udział w próbie bicia rekordu Guinnessa w największej lekcji przygotowania zdrowego śniadania.

W akcji zorganizowanej w całej Polsce wzięli udział uczniowie z ponad 900 szkół podstawowych. Była to już druga próba pobicia rekordu w największej lekcji przygotowania zdrowego śniadania.

Zadanie uczestników polegało na wykonaniu posiłku według scenariusza podanego przez organizatorów. W menu znalazł się twarożek z warzywami, z którego dzieci wyczarowały fantastyczne kształty: myszki, jeżyki, kotki, biedronki, motylki itp. Następnie wykonały kanapki i pięknie ją ozdobiły, aby była nie tylko pożywna, ale i apetycznie wyglądała. Kolejnym zadaniem było przygotowanie dwóch owocowych szaszłyków. Wszystkie dzieci bardzo dokładnie i z dużym zaangażowaniem wykonywały wszystkie czynności dzięki czemu na ich stołach zagościły smaczne i pięknie wyglądające potrawy śniadaniowe. Dowiedziały się też, że smaczny i zdrowy pierwszy posiłek to podstawa energii i humoru na cały długi dzień. Potem wszyscy razem zjedli zdrowe śniadanie pamiętając o tym, że ?ŚNIADANIE DAJE MOC?. Uczniom z Pierzchowa przygotowanie całego posiłku zajęło 52 minuty i 3 sekundy.

W tej wielkiej lekcji gotowania towarzyszyli uczestnikom świadkowie w osobach:

– p. Julita Natkaniec – kierownik Gminnego Zespołu Ekonomiczno ? Administracyjnego Szkół Gdowie

– p. Łukasz Grabowski – szef kuchni w Sali Bankietowej Allegra

oraz dwóch stewardów w osobach:

p. Bartosz Kwiatkowski oraz p. Marcin Socha – szefowie kuchni z krakowskich restauracji (wszyscy kucharze należą do Stowarzyszenia Małopolskich Kucharzy i Cukierników).

Społeczność Szkoły Podstawowej w Pierzchowie bardzo serdecznie dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do tej nietypowej lekcji, a szczególnie rodzicom uczniów za pomoc w organizacji.

(Źródło: Gmina Gdów)

Dodaj komentarz