Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Podpalenie pustostanu. Motywem był osobisty konflikt

W wyniku szybkiej akcji policji z Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce oraz Komisariatu Policji w Gdowie, dwóch podejrzanych zostało zatrzymanych w związku z podpaleniem pustostanu. Jak ustalili śledczy, motywem tego zdarzenia okazał się zakład.

Do podpalenia doszło w nocy z 11 na 12 maja br. Po otrzymaniu zgłoszenia o pożarze pustostanu funkcjonariusze natychmiast udali się na miejsce zdarzenia. Działania strażaków skutecznie opanowały ogień, co umożliwiło policji przystąpienie do zbierania dowodów. Szybko potwierdzono, że pożar został celowo wzniecony.

Dzięki zebranym materiałom dowodowym, w tym zeznaniom świadków oraz analizie nagrań z monitoringu, policja ustaliła tożsamość potencjalnych sprawców. Już następnego dnia jeden z podejrzanych, 46-letni mężczyzna, został zatrzymany. Okazało się, że to właśnie on zamieszkiwał w podpalonym budynku. Kolejny podejrzany, 31-latek, również został zatrzymany. Dochodzenie wykazało, że podpalenie nastąpiło wskutek zakładu o to, czy pomieszkujący tam mężczyzna będzie zdolny do podpalenia swojego aktualnego miejsca zamieszkania.

Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty. 46-latek odpowie za spowodowanie niebezpieczeństwa związanego ze zniszczeniem mienia poprzez podpalenie, a jego 31-letni kolega za podżeganie do tego czynu. Sąd, kierując się wnioskami prokuratury, zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 46-letniego podejrzanego na okres 3 miesięcy. Wobec 31-latka zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Fot. KPP W Wieliczce

Dodaj komentarz