Gazeta Wielicka- wiadomości z powiatu wielickiego

Szlachetna Paczka w Gdowie

W weekend odbył się wielki finał Szlachetnej Paczki. Tylko w gminie Gdów świąteczne podarunki trafiły do 31 rodzin. Swoją małą cegiełkę w przygotowaniu akcji mieli też pracownicy Urzędu Gminy oraz jednostek organizacyjnych.

Wójt Gminy Gdów Zbigniew Wojas wraz z pracownikami Urzędu Gminy przekazał przygotowaną paczkę do magazynu jeszcze w piątek, a stamtąd trafiła ona bezpośrednio do potrzebującej rodziny. Wśród podarków znalazły się m.in. środki czystości, artykuły spożywcze, obuwie, elementy wyposażenia mieszkania, artykuły gospodarstwa domowego, węgiel niezbędny do ogrzania mieszkania i inne przedmioty, które rodzina wskazała jako najbardziej potrzebne.

SZLACHETNA PACZKA W PIGUŁCE:

W tym roku do otrzymania pomocy wytypowano 31 rodzin z naszego terenu, a w akcję zaangażowało się 15 wolontariuszy. Do magazynu mieszczącego się w wikarówce przy kościele w Gdowie dostarczono łącznie ponad 470 paczek przygotowanych przez 933 darczyńców. Łączna wartość podarunków wyniosła około 80 000zł. Podobnie jak w latach ubiegłych prezenty przygotowywały całe rodziny, zakłady pracy, instytucje, społeczności szkolne, grupy przyjaciół, przedsiębiorcy?. W akcję rozwożenia świątecznych upominków do rodzin zaangażowali się sami mieszkańcy oraz członkowie Automobilklubu Volkswagena Transportera T3.

W całym kraju Szlachetna Paczka połączyła ponad milion Polaków, a wartość pomocy sięgnęła 54 milionów złotych. Pomoc otrzymało 20 771 potrzebujących rodzin (łącznie ponad 84 tys. osób), a w przygotowywanie prezentów dla jednej rodziny angażowały się średnio aż 43 osoby!

Dziękuję wszystkim osobom, które włączyły się do udziału w tej szlachetnej akcji – organizatorom, wolontariuszom, kierowcom i darczyńcom. Dzięki bezinteresownej pomocy ludzi dobrej woli dla wielu rodzin nadchodzące Święta Bożego Narodzenia będą o wiele szczęśliwsze i weselsze ? dziękuje Wójt Zbigniew Wojas.

(Źródło: Gmina Gdów)

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Bądź na bieżąco!

Obserwuj nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!