Gazeta Wielicka- wiadomości z powiatu wielickiego

Uczniowie ze Szczytnik w czołówce

W Olkuszu odbył się Wojewódzki Finał Drużynowego Turnieju Uczniowskich Klubów. Zarówno drużyna chłopców jak i dziewcząt zdobyła miejsca na podium i awansowała do finału ogólnopolskiego imprezy.

Wojewódzki Finał Drużynowego Turnieju Uczniowskich Klubów to cykliczna impreza skierowana do uczniów szkół podstawowych oraz szkolnych klubów sportowych. Co roku startuje w niej reprezentacja szkoły w Szczytnikach odnosząc znaczące sukcesy. Nie inaczej było również teraz, gdyż uczennice i uczniowie szkoły przywieźli dwa medale.

W kategorii chłopców młodszych drużyna w składzie: Kacper Turecki, Konrad Wcisło i Mateusz Kucharski nie miała sobie równych pokonując wyraźnie wszystkie drużyny po 3:0. W finale pokonali SP z Rącznej. Dużą niespodziankę sprawiły dziewczęta młodsze, które w składzie: Angelika Filipek i Milena Gaj zajęły drugie miejsce za drużyną z Sobolowa.

?Chłopcy byli faworytami, gdyż posiadają już niezłe umiejętności. Jednak ich bardzo wyraźna dominacja była zaskoczeniem. Dziewczęta jechały po naukę, a okazało się, że już trochę potrafią. Obie chodzą do drugiej klasy i grały z dwa lata starszymi dziewczętami. Dlatego ich sukces bardzo mnie cieszy? ? powiedział dyrektor szkoły Wojciech Biernat.

Obydwie drużyny awansowały do finału ogólnopolskiego, który pod koniec listopada odbędzie się w Krakowie. Wezmą w nim udział 32 drużyny w każdej kategorii (po 2 najlepsze z każdego województwa).

(Źrodło: Gmina Gdów)

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Bądź na bieżąco!

Obserwuj nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!