Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Dzień Dziecka w Niepołomicach. Jakie atrakcje dla najmłodszych szykuje miasto?

Dzień Dziecka już za niespełna miesiąc. Dmuchańce, truskawkowe lody lub kino z premierą nowej bajki. Słodkich pomysłów na spędzenie 1 czerwca jest wiele. Jakie atrakcje na ten wyjątkowy dzień szykują Niepołomice? 

1 czerwca Niepołomickie Błonia zamienią się w arenę pełną sportowych wyzwań. To właśnie tam w otoczeniu zieleni odbędą się Błonia Dobrej Energii. Jedną z głównych atrakcji będzie emocjonujący bieg. Ilość miejsc jest ograniczona i obowiązują zapisy. Już teraz warto zaplanować udział swojego dziecka, aby mogło stać się ono częścią tego sportowego wydarzenia.

Długość dystansów przygotowana w oparciu o wiek:

  • 50 m dla dzieci do 4 lat,
  • 100 m dla 5- i 6-latków,
  • 200 m dla 7- i 9-latków,
  • 500 m dla 10- i 12-latków.

Organizatorami są Miasto i Gmina Niepołomice oraz Fundacja Tres Companeros. Każdy uczestnik, zarówno młody jak i starszy, otrzyma unikatową koszulkę biegową. Numer startowy oraz nagrody czekają na zwycięzców, którzy pokonają wyznaczone trasy.

Na miejscu nie zabraknie dmuchanych zjeżdżalni, torów przeszkód czy bańek mydlanych. Ponadto, z myślą o słodkim przerywniku, czekają pyszne lody. Muzyka w tle doda energii, a po bieganiu będzie można zatańczyć na zielonych łąkach. Wolontariusze z przystani zapewnią także malowanie twarzy dla najmłodszych, a Niepołomice Biegają będą czuwać nad emocjami sportowymi.

Zapisy, ogólne informacje oraz regulamin wydarzenia dostępne na stronie, na której umieszczane są terminy biegów we wszystkich kategoriach z całego kraju.

Dodaj komentarz