Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Kolejny marsz “No Promil No Problem”

Gmina Niepołomice tradycyjnie już zgłosiła gotowość do udziału w kampanii No Promil No Problem, nad którą honorowy patronat sprawuje Burmistrz Niepołomic Roman Ptak.

Gmina Niepołomice tradycyjnie już zgłosiła gotowość do udziału w kampanii No Promil No Problem, nad którą honorowy patronat sprawuje Burmistrz Niepołomic Roman Ptak.

Praca, którą podejmujemy w ramach kampanijnych działań wynika z głębokiej wiary i przeświadczenia, że wspólnie działając możemy doprowadzić do zmniejszenia liczby nietrzeźwych kierowców na naszych drogach, a dzięki temu uratować ludzi przed śmiercią, kalectwem, utratą wolności.

W tej kampanii wcale nie chodzi o wprowadzanie prohibicji jak mówią złośliwi, lecz o zwrócenie uwagi, aby użytkownicy dróg byli odpowiedzialni i świadomi. Aby umieli i potrafili obliczyć, kiedy po wypiciu alkoholu mogą bezpiecznie bez ryzyka dla siebie i innych usiąść za kierownicę. Umiejętność obliczania czasu jaki nasz organizm potrzebuje dla wyeliminowania spożytego alkoholu jest tu kluczem. Warto i trzeba po ten klucz sięgać korzystając z alkoholowych liczydełek, które można znaleźć na stronach Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych czy np. www.bezpromilowo.pl.

30 października o godz. 12.00 uczniowie z naszego miasta i gminy wraz z wychowawcami i zaproszonymi gośćmi przejdą ulicami Niepołomic w Marszu na rzecz trzeźwości na małopolskich drogach.

Zbiórka i formowanie kolumny przy Zespole Szkół im. Jana Pawła II. Przemarsz: ul. Kazimierza Wielkiego, 3 Maja, Plac Zwycięstwa, Rynek. Na czas trwania Marszu Funkcjonariusze Policji oraz Straży Miejskiej będą zabezpieczać kolumnę przez ograniczenie ruchu samochodów.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy do wyrażenia swojego poparcia dla tej inicjatywy poprzez dołączenie do uczestników Marszu.

Marzena Stawarz
Pełnomocnik Burmistrza ds. Profilaktyki,
Rozwiazywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii

Dodaj komentarz