Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Nowa szkoła w Niepołomicach gotowa na przyjęcie uczniów

Zakończyła się budowa nowoczesnej szkoły podstawowej w Niepołomicach. Trwają ostatnie prace porządkowe a pierwszy dzwonek zabrzmi już 4 września 2017 roku.

Nowa szkoła podstawowa to najważniejsza inwestycja Niepołomic w 2017 roku. Placówka powstała aby wesprzeć rozwój wschodniej części gminy oraz odciążyć starą szkołę podstawową mieszcząca się w centrum miasta.

Za projekt odpowiada Konior Studio. Prace budowlane od czerwca ubiegłego roku prowadziła firma Pro-Invest z Katowic. Ideą przyświecającą autorom projektu była praca pszczół i konstrukcja ula. Dlatego częsty jest w niej kształt plastrów miodu. Klasopracownie zaprojektowane są w kształcie sześcioboków. Każda z tych sal pomieści maksymalnie do 24 uczniów i każdą będzie można zaaranżować w inny sposób. Z każdej sali lekcyjnej na zewnątrz budynku prowadzić będą przeszklone drzwi. A na terenie bezpośrednio przy salach będą ogródki pielęgnowane przez samych uczniów. Szkolna sala gimnastyczna ma 40 x 20 metrów, zaplecze sanitarne oraz widownię na 300 miejsc. Budynek jest energooszczędny. Są w nim pompy ciepła, ogniwa fotowoltaiczne oraz tzw. zielony dach.  Nowa placówka edukacyjna w Niepołomicach zapewnieni dzieciom i młodzieży optymalne warunki do nauki. Szkoła przyjmie 386 uczniów w 16 oddziałach.

Inwestycja została zrealizowana w całości z budżetu gminy Niepołomice a jej koszt to 22 mln złotych. Oficjalne otwarcie szkoły odbędzie się 4 września 2017 o godz. 14.30.

Opublikowany przez Społeczna Szkoła Podstawowa im. Lady Sue Ryder w Niepołomicach na 10 sierpnia 2017

Fot. Tomasz Donatowicz (źródło: profil szkoły na FB)

Gazeta Wielicka

1 komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  • Ciekawe czy po zimie pojawią się kolejne pęknięcia w poprzek budynku, obok kotłowni, na 1 piętrze w centrali wentylacyjnej i od strony wyjścia przy hali sportowej tu największe na szerokość ręki ( w tym wypadku ściana od betonowego sufitu do fundamentu)