Gazeta Wielicka- wiadomości z powiatu wielickiego

Nowy dworzec autobusowy w Niepołomicach

Gmina Niepołomice przyjęła w czwartek “Plan Mobilności”, który zakłada m.in. stworzenie nowego dworca autobusowego.

Miałby on powstać na działce zlokalizowanej przy skrzyżowaniu ulic Kolejowa i Moczydło. Będzie to dworzec autobusowy z prawdziwego zdarzenia. W jego skład będą wchodzić zadaszone perony autobusowe oraz:

– system P+R (Park and Ride) będący parkingiem na co najmniej 50 pojazdów,
– system B+R (Bike and Ride) będący zadaszonym parkingiem dla 40 rowerów,
– system K+R (Kiss and Ride) będący specjalną zatoką przeznaczoną dla osób podwożących lub odbierających pasażerów (postój od 1 do 3 minut).

Ponadto planuje się utworzenie publicznej wypożyczalni rowerów, będącej uzupełnieniem systemu transportowego gminy Niepołomice. Wypożyczalnie mają też powstać na terenie Strefy Ekonomicznej. W związku z wprowadzeniem systemu roweru publicznego planowane jest utworzenie nowych ścieżek rowerowych.

Podobne rozwiązania mają zostać wprowadzone w Staniątkach (powstanie tu parking dla 120 samochodów) oraz w Podłężu (parking dla 180 samochodów).  Jednym z głównych założeń “Planu Mobilności dla Gminy Niepołomice” jest podróż do Krakowa z przesiadką na pociąg. Dlatego też planowane jest uruchomienie dwóch linii dowozowych do stacji PKP w Podłężu:

1. Podłęże – Niepołomicka Strefa Inwestycyjna – Niepołomice Centrum – Wola Zabierzowska – Chobot
2. Suchoraba – Zagórze – Słomiróg – Zakrzowiec – Staniątki – Podłęże

Prace mają ruszyć na początku 2018 roku.

2 komentarze

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  • A kiedy powstanie wlot do autostrady i dworzec kolejowy ktory jest o wiele bardziej potrzebny niz dworzec autobusowy… Na drodze sie juz nie idzie ruszyc bo tyle jest samochodow itd.. Do tego smog..

Bądź na bieżąco!

Obserwuj nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!