Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Policja na dniu otwartym w niepołomickiej szkole

18 kwietnia br. odbył się dzień otwarty w Zespole Szkół im. Ojca Św. Jana Pawła II w Niepołomicach, który zgromadził wiele młodych osób poszukujących swojej przyszłej ścieżki zawodowej. Pojawili się tam również funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce oraz z Komisariatu Policji w Niepołomicach.

Podczas dnia otwartego mundurowi nie tylko opowiadali o pracy w policji, ale także przybliżali młodzieży specyfikę codziennej służby oraz różnorodność zadań wykonywanych przez poszczególne wydziały. Zachęcali również uczniów do rozważenia wyboru klasy mundurowej o profilu policyjnym jako swojej przyszłej drogi edukacyjnej i zawodowej.

Funkcjonariusze nie tylko prezentowali sprzęt używany na co dzień w służbie, ale także udostępniali możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia w radiowozie oraz na policyjnym quadzie, co spotkało się z dużym zainteresowaniem uczestników. Ponadto, prowadzono rozmowy z młodzieżą na temat zabezpieczenia imprez masowych oraz szczegółowo omawiano procedurę rekrutacyjną do służby w policji, wskazując na wymagane kroki oraz dokumenty niezbędne do zgłoszenia się jako kandydat.

Funkcjonariusze zachęcają wszystkich zainteresowanych do zgłębienia możliwości, jakie oferuje praca w formacji mundurowej, zapewniając wsparcie, zaangażowanie oraz perspektywy rozwoju i awansu zawodowego.

Fot. Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce

Dodaj komentarz