Gazeta Wielicka- wiadomości z powiatu wielickiego

Pracownia mechaniczna otwarta

17 grudnia oficjalnie oddaliśmy do użytku pracownię kształcenia zawodowego w branży mechanicznej. Obiekt zlokalizowany jest w Niepołomicach, w nowopowstałym budynku przy ul. Kolejowej 18.

W ramach projektu powstał kompleksowy obiekt szkoleniowy, w którym znalazły się: stacja diagnostyczną, myjnia, stanowisko wulkanizacyjne, nowoczesne sale dydaktyczne, a także pracownie do praktycznej nauki zawodu budowy i eksploatacji samochodów. Całkowity koszt projektu wyniósł niespełna dwa miliony złotych, a w większości został dofinansowany ze środków Unii Europejskiej. Wkład własny gminy Niepołomice wyniósł 283 428,75 zł.

Otwarcie pracowni poszerza jakość kształcenia zawodowego. Stawia nacisk na umiejętności praktyczne oraz poprawia dostęp do kształcenia ustawicznego. Projekt umożliwia poszerzenie oferty edukacyjnej w branży mechanicznej na poziomie zasadniczej szkoły zawodowej oraz technikum w oparciu o nowoczesną bazę technologiczno-dydaktyczną. Pracownia zapewnia bezpłatne kwalifikacyjne kursy zawodowe dla młodzieży oraz osób dorosłych w nowoczesnych pracowniach pod patronatem firmy MAN Trucks.

Projekt został współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 ?Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Niepołomicach ? powstanie pracowni kształcenia zawodowego w branży mechanicznej?.

(Źródło: Gmina Niepołomice)

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Bądź na bieżąco!

Obserwuj nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!