Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Przedszkolaki w liceum

Najstarsze grupy z Samorządowego Przedszkola nr1 w Niepołomicach zostały zaproszone przez dyrektora oraz uczniów Zespołu Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II do udziału w głośnym czytaniu poezji Juliana Tuwima i Jana Brzechwy.

Przedszkolaki zostały powitane przez korowód bajkowych bohaterów. Czytane przez dyrektor Barbarę Wiśniowską, nauczycieli oraz młodzież utwory spotkały się z ogromnym i zainteresowaniem przedszkolaków.

W przerwie zorganizowano dla dzieci tańce i pląsy przy muzyce dziecięcej. Kolejnym atrakcyjnym punktem spotkania był zorganizowany pokaz ?Fizyka dla Przedszkolaka?. Dzieci mogły między innymi usłyszeć, jak przekazują sobie dźwięk kamertony oraz zobaczyć jak przyciągają i odpychają się magnesy. Największe wrażenie wywarło na dzieciach doświadczenie z naelektryzowanymi balonami umieszczonymi na włosach dzieci. ?Zaczarowane balony? przedszkolaki otrzymały od prowadzących w prezencie.

Na koniec spotkania dzieci zwiedziły pracownie geograficzną, komputerową, bibliotekę oraz gabinet Pani Dyrektor. To było bardzo interesujące spotkanie z poezją dziecięcą oraz fizyką, rozbudzające zainteresowanie czytaniem oraz wzbogacające wiedzę o otaczającym świecie.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie!

Iwona Kubas
nauczyciel Samorządowego Przedszkola w Niepołomicach

Dodaj komentarz