Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Puszcza Niepołomice utrzymała miejsce w Ekstraklasie! Kiedy niepołomicki klub zagra na własnym stadionie?

fot. Tomasz Bochenek

Puszcza Niepołomice ostatnią ligową kolejkę zakończyła z sukcesem na koncie. Sobotni mecz z Piastem Gliwice zakończył się sukcesem dla Żubrów. Ostatecznie niepołomicki klub zapewnił sobie pozostanie w piłkarskiej Ekstraklasie. Kibice czekali na powrót swojej drużyny do miasta, by móc hucznie uczcić sportowy sukces. Burmistrz Niepołomic zapowiedział na kiedy planowane są rozgrywki Puszczy na własnym stadionie.

Wielkie świętowanie zostało zorganizowane w Parku Miejskim niedaleko Zamku Królewskiego w Niepołomicach. Mecz z Piastem Gliwice rozegrany został na stadionie Cracovii, czyli na tymczasowym „domowym” stadionie Puszczy. Niepołomicki klub zakończył ligową kolejkę z wynikiem 1:0. Gola strzelił Kamil Zapolnik w 62 minucie w asyście z Arturem Siemaszko.

Późnym wieczorem piłkarze wrócili do swojego miasta i zostali hucznie przywitani przez kibiców oraz władze miasta. Centrum Niepołomic wypełniło się gwarem i klubowymi przyśpiewkami.

Agencja Łap za słówko
Agencja Łap za słówko
Miasto i Gmina Niepołomice
MKS Puszcza Niepołomice (FACEBOOK)

Po przywitaniu piłkarze zajęli miejsce na zadaszonej scenie. Głos zabrali m.in. starosta wielicki – Roman Ptak oraz trener klubu – Tomasz Tułacz. Radość kibiców była tym bardziej większa, że burmistrz Niepołomic, Michał Hebda, zapowiedział, że najprawdopodobniej już od przyszłego sezonu, a dokładnie od wiosennych rozgrywek (w lutym 2025 roku) Puszcza Niepołomice będzie mogła rozgościć się na swoim stadionie.

Miasto i Gmina Niepołomice

 

Żubry sezon 2023/2024 kończą na 12. miejscu (w stawce na 18 zespołów).
Puszczy udało się zgromadzić ostatecznie 40 punktów:
– 9 zwycięstw,
– 13 remisów oraz
– 12 porażek.

 

 

Dodaj komentarz